Airfix 1/72 BAe Hawk T1, 2009 display livery

Previous topic - Next topic

Sandman

Posle svih onih urađenih WW1 maketa mali predah kao omaž još jednom ovogodišnjem jubileju na koji smo možda i zaboravili - 100 godina od osnivanja RAF-a.

Maketa je prikazana u radu na forumu još krajem 2006. godine, pa sam je vremenom ćušnuo u zapećak jer su stari Airfix dekali raspasovani i nisu mi se sviđali.
Nabavio sam odavno Model Aliance set dekala za BAe Hawk, te se konačno smilovah da ih upotrebim i završim ovu maketu... jer sam čitanjem onih početnih postova iz 2006. skapirao da sam ovu maketu zapravo započeo još 1998. godine!  0:) Pa, kad je već punoletna, bio bi red da je odenem u novo ruho :D

Nisam se previše trudio da ispravljam greške koje su nastale još u početku sklapanja, tako da sam samo pregitovao gde je trebalo, ostavio od linija panela šta je moglo da se sačuva, prefarbao u Tamiya Gloss Black X-1, polepio dekale za Display šemu iz 2009. godine (ko se seća, bio je na Batajnici upravo ovaj primerak - XX307), i konačno zatvorio ovu knjigu...

"Wash" je rađen grafitnom olovkom obzirom da su linije panela u pozitivu, i moram priznati da je ovo veoma prihvatljivo rešenje za crne kamuflaže, deluje mi realnije nego kad se wash radi nekom svetlo sivom bojom!





























Flešić je kao i obično prisutan pri kraju fotkanja...



...ali ovog puta sam dodao i ogledalo da se vide donje površine...