T-34/85 , Italeri 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Ovo je bas u Italeri fazonu. Moze mocno da izgleda kada se sastavi  i ofarba.







Scale District

Jel to najnoviji Italeri, sa unutrasnjoscu?

Pegi


Scale District

Super. Meni licno deluje lepse nego nova Zvezdina "tridesetcetvorka"  :)

Smrki

Quote from: Scale District on 18-12-2018, 18:12:41
Super. Meni licno deluje lepse nego nova Zvezdina "tridesetcetvorka"  :)

To i mene zanima. Pegi s' obzirom da si imao obe makete u rukama kako se tebi cini, koje su mane i prednosti Zvezde i Italerija?
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Pegi

Ono sto je uradila Zvezda i ovo sto je uradio Italeri su potpuno dve razlicite makete istog tenka . Ako hoces odlicnu ,  klasicnu maketu T34 , koja se savrseno uklapa i lako sastavlja a duplo je jeftinija od Italerija onda uzmi Zvezdu , neces pogresiti. Ako pak zelis T34 sa svim detaljima unutrasnjosti kao i motora koji nije ceo kao sto se i vidi na slikama , vec samo reljefno  na spoljnim plocama , onda uzmi Italeri. Italerievu maketu kada zavrsisi nema smisla zatvarati-lepiti gornji i donji deo , jer cemu onda sav trud oko unutrasnjosti. Moja ideja je kada se sve zavrsi da je postavim na tri sprata  na staklenim cevcicama tako da moze sve da se vidi iznutra. Opet kazem ko sta zeli. Italeri je u kutiji dao i malu tablu sa ecerajem ali i cev iz dve polovine sto mi je neobicno za novu maketu.
Dalje , Italeri je medju 4 varijante bojenja i oznacavnja dao i ovu Sovjetsku varijantu 44. gardijske tenkovske brigade u Jugoslaviji  s proleca 45.

Uz manje konsultacije sa poznavaocima  ove tematike doslo se do zakljucka da je 44.gardijska tenkovska brigada  pripadala 1. gardijksoj tenkovskoj armiji Katukova i da  1. gardijska tenkovska armija nije bila na prostorima Jugoslavije
ona je zauzela Berlin iz Drugog prvaca - Poljske . Ako ovo nije tacno , molim da neko ispravi ili su istoricari Italeria pogresili.
Uostalom fotografija tog tenka sa istim oznakam nije sa prostopra Jugoslavije , bar je tako napisano ispod fotografije na ovom linku.
https://ww2db.com/image.php?image_id=12400




Scale District

Novu Zvezdu sam video kod drugara nedavno i uporedili smo je sa starom koju takodje poseduje. Razlika je velika. Iskreno receno, neki detalji su mi se vise svideli na staroj. Nova izgleda previse "sterilno" i cisto, dok su neki detalji plitki. No, bilo kako bilo, to su moji utisci, nova Zvezdina "tridesetcetvorka" je svakako lepa maketa, kao i Italerijeva, pa cu videti sta cu tj. koju cu na kraju uzeti, mozda i obe, jbg vaga sam u horskopu  :hahaha :headbang

Pegi

Kako radovi odmicu sve vise mi se svidja ovaj Italeriev novitet . Fali tu naravno mnogo cega ali ovo iz kutije je odlicno i tako ce i ostati , necu razvlaciti kablove i razno- razne zice i sajle. Nekoliko fotki iz faze unutrasnjosti i radova na motoru.






Janjic

Lijepo :)
Pomno pratim jer imam HB T-34 u 1/48  ;)
凸(¬‿¬)凸

Pegi