1:72 ICM Ki-27 nate

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

OOb.Brzinski rad.NIsto naroctio.












Sandman

Simpatičan mališa :)

Prva fotka mi se jako sviđa - lepa poza i kadar.
Kako si radio chipping na poklopcu motora, dosta dobro deluje?

Sugestija samo za antenu - možda bi malo tanja sajla lepše izgledala  :-\

dragan_mig31

Ciping je uradjen pomoc kuhinjske vilede :D Sundjer obican za pranje sudova.Antena mi definitivno izzgleda predebela.To je najtanje sto sam uspeo da razvucem a da zadrzi cvrstinu.Definitivno razmisljam da kupim one sajle od onog usija ili kako se vec zove.To je nezamenljiva stvar.Ovo razvlacenje plastike i nije bas najbolje resenje.

Sandman

Probaj sa pecaroškim najlonom 0,07 i 0,14mm - te dve debljine su sasvim dovoljne za većinu stvari u 1/72

blaza

Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2018, 17:32:39
Ciping je uradjen pomoc kuhinjske vilede :D Sundjer obican za pranje sudova.Antena mi definitivno izzgleda predebela.To je najtanje sto sam uspeo da razvucem a da zadrzi cvrstinu.Definitivno razmisljam da kupim one sajle od onog usija ili kako se vec zove.To je nezamenljiva stvar.Ovo razvlacenje plastike i nije bas najbolje resenje.

Moze vise informacija o toj metodi chippinga sa sundjerom? :)

dragan_mig31

Blaza u sustini to je to.Ovaj video u 2 ipo minute sve lepo objasni.

https://www.youtube.com/watch?v=aNBeRdi_cf8

blaza

Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2018, 17:48:24
Blaza u sustini to je to.Ovaj video u 2 ipo minute sve lepo objasni.
https://www.youtube.com/watch?v=aNBeRdi_cf8

Pretpostavio sam da je nesto slicno zbog strukture sundjera ali nisam imao prilike da vidim ranije. Da li najcesce koristis ovu metodu, ne znam kakva je razlika uzivo na modelu u odnosu na koriscenje chipping medija recimo? Na ovom modelu si kompletan chipping radio ovom metodom?

dragan_mig31

Komplet sam uradio ovako.Ciping medium ono fluid ili kako se zove u zivotu nisam koristio.Uvek koristim ili ovo ili ultra finu cetkicu ili kombinacija obe.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

komoras

Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2018, 17:32:39
Ciping je uradjen pomoc kuhinjske vilede :D Sundjer obican za pranje sudova.Antena mi definitivno izzgleda predebela.To je najtanje sto sam uspeo da razvucem a da zadrzi cvrstinu.Definitivno razmisljam da kupim one sajle od onog usija ili kako se vec zove.To je nezamenljiva stvar.Ovo razvlacenje plastike i nije bas najbolje resenje.

Pod obavezno! I to sve tri veličine, ona koju kaže za 1/72 je baš tanka. Malo je skupo, al više nema mučenja sa antenama i sajlama, već postaje prava uživancija raditi taj deo makete  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Mislim da ti je ovo najbrza maketa do sada  :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

blaza

Quote from: komoras on 23-12-2018, 00:48:03
Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2018, 17:32:39
Ciping je uradjen pomoc kuhinjske vilede :D Sundjer obican za pranje sudova.Antena mi definitivno izzgleda predebela.To je najtanje sto sam uspeo da razvucem a da zadrzi cvrstinu.Definitivno razmisljam da kupim one sajle od onog usija ili kako se vec zove.To je nezamenljiva stvar.Ovo razvlacenje plastike i nije bas najbolje resenje.

Pod obavezno! I to sve tri veličine, ona koju kaže za 1/72 je baš tanka. Malo je skupo, al više nema mučenja sa antenama i sajlama, već postaje prava uživancija raditi taj deo makete  :cheers

O kakvim je sajlama rec? Gde to moze da se vidi/kupi ?

komoras

Quote from: blaza on 23-12-2018, 13:08:56
Quote from: komoras on 23-12-2018, 00:48:03
Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2018, 17:32:39
Ciping je uradjen pomoc kuhinjske vilede :D Sundjer obican za pranje sudova.Antena mi definitivno izzgleda predebela.To je najtanje sto sam uspeo da razvucem a da zadrzi cvrstinu.Definitivno razmisljam da kupim one sajle od onog usija ili kako se vec zove.To je nezamenljiva stvar.Ovo razvlacenje plastike i nije bas najbolje resenje.

Pod obavezno! I to sve tri veličine, ona koju kaže za 1/72 je baš tanka. Malo je skupo, al više nema mučenja sa antenama i sajlama, već postaje prava uživancija raditi taj deo makete  :cheers

O kakvim je sajlama rec? Gde to moze da se vidi/kupi ?


https://www.uschivdr.com/shopping-categories/shop-rigging-and-various/

Famozni EZ Line, koji je malo teže i skuplje nabaviti direktno od preko okeana...
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lanmi

Dobro ti je ovo ispalo, vidim prelazis na WW2 polako.  :)

Ushijeva nit za 72-ku je pretanka. Moj vid je otišao prilično tako da mi je neizvodljivo da radim sa njom.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"