Airfix 1/72 Grumman J2F Duck Argentina

Previous topic - Next topic

pavlepav

Poz drugari!
Evo ga i treci deo isprobavanja i vezbanja novih tehnika, ovog puta - sajle!

Koristio sam tehniku koja je verovatno komplikovanija nego neke koje sam skoro video preko kutka i na jutjubu, tj probusio sam rupe skroz kroz krila pa provlacio pecaroski najlon, no te rupe sam izbusio pre skoro dve godine, pa nije imalo mesto izmenama... Sve to je iziskivalo dosta vremena i gitovanja, takodje sam koristio i ne-adekvatan alat, tj nisam imao (bas) tanke burgijice, pa se na nekim delovima vide rupe... Ali mislim da je sve u svemu za prvi drokrilac isp'o OK :)

Ako neko ima da preporuci gde u Beogradu mogu naci te tanke burgijice, slobodno nek' kaze, ako ne, naci cu ih vec na netu ;)












Pedja

Odličan rad,vrlo interesantna avion.Koju srebrnu si koristio.

pavlepav

Quote from: Pedja on 23-12-2018, 14:55:01
Odličan rad,vrlo interesantna avion.Koju srebrnu si koristio.
Fala !  :mjetal
Humbrol 11 Silver metalic, odlicna je!  :super

Sandman

Pavle, super ti je ispao ovaj "patak" :)

Sviđa mi se izabrana šema, baš mu čuče argentinske oznake, a pogotovo se lepo ističu i tragovi slivanja prljavštine na boji metala.

Lepo si se izborio sa sajlama, jedino što bih ja predložio da ih možda prefarbaš nekom gunmetal ili tamno sivom nijansom?
Sajle po mom mišljenju realnije tako izgledaju a i bolje se vide kad se gleda maketa.


Warhawk

Quote from: pavlepav on 23-12-2018, 14:02:20
Ako neko ima da preporuci gde u Beogradu mogu naci te tanke burgijice, slobodno nek' kaze, ako ne, naci cu ih vec na netu ;)

Probaj u Mikro Princu, Kralja Milutina 31
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Napravio si cudi od ovog starog kalupa. Izvrstan rad!
Svaka cast
Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

pavlepav

Hvala svima !!!!   :D :D :D

@Sandman : U pravu si, nego ja gled'o na fotkama deluju mi sajle takodje aluminijumske, pa sam ih ostavio iste boje, no na sledecim projektima cu probati i gunmjetal  :mjetal

Sandman

Nije ti ni sad kasno da ih zamackaš :)

pavlepav

Quote from: Sandman on 23-12-2018, 19:42:06
Nije ti ni sad kasno da ih zamackaš :)
haha, i to sto kazes ;)
probacu, pa da vidim kako ce ispasti, fala !  8)


Miroslav Š.

Милина за гледање, браво
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Lykos

Pavle,
Burgije naruči sa Ali Exspres-a , za 2-3 dolara kupiš set mikro burgija.
Pozdrav.