Trumpeter JF-17/FC-1 1:72

Previous topic - Next topic

Orlo

Predstavljam vam maketu novog pakistansko-kineskog aviona koju je izradio Trumpeter. Rec je o jednomotronom lovcu-bombarderu koji ima i dvosednu varijantu, a vidim da ima vec i nekoliko novijih verzija sa unapredjenim kako dizajnom tako i elektronikom.
Elem, meni je ovo prva Trumpeter maketa i moram da priznam da sam imao velika ocekivanja (na osnovu pisanja), ali da se to nije bas ostvarilo. Trup i ostatak nosnog dela zajedno sa usisnicima za vazduh nekako nije lepo mogao da se uklopi pa je tu moralo da se gituje. Izduvnik dobijate u vidu eceraja ali iskreno iako imam zivaca, nisam mogao da ga napravim kao po uputstvu, tako da sam na plasticni (koji takodje dobijate) dodao plocice sa onog metalnog pa je to lepo ispalo.
Moram da pohvalim da je kabina izuzetno detaljna, kao i ostatak makete, jedino nema nesto mnogo dekala. Sve u svemu sam dosta zadovoljan, jedino mi je krivo sto samo kabinu pre ugradnje nisam slikao kao sto obicno radim, jer je bas detaljna. Igrao sam se malo pa sam pomerio zakrilca da deluje drugacije.
Boje su Revell email 378 i 76, kao i njihov lak 01 i 02, pomesan providan i mat u odnosu 2:1, radjena je cetkicom.

Maketu sam kupio ovde na kutku za pristupacne novce (u odnosu na onu u radnji), tako da se kolegi ovim putem zahvaljujem na njoj!