G-4 Supergaleb Flight Test Dept (LiftHere-Yumo 1/72)

Previous topic - Next topic

Posaydal

Moja prva završena maketa nakon skoro 15 godina pauze. Ni pre pauze nisam avione pravio baš idealno, pa ni sada baš nisu takvi :)
Uglavnom, ne mogu reći da nisam zadovoljan, mada neke stvari su mogle biti bolje urađene, kao što obično i biva. Kombinacija novog airbrusha na koji nisam još uvek navikao, stare i nove hemije, zarđalosti sopstvene...
Elem, maketu verovatno mogi znaju, nije idealna, ali nije ni loša. Zahteva možda malo više truda. Napravljena skoro kompletno OOB, osim što sam napravio novu pito cev od medicinskih igala i novo svetlo na stajnom trapu (jer je originalno pojeo tepih...). Nisam baš najbolje zaštitio kokpit, tako da je malo prašine od šmirglanja uletelo unutra i zalepilo se, naravno, tako da poklopac nije baš proziran i ima par beličastih mrlja (kao zamagljenje od super lepka, ali nije, jer isti nije bio korišćen). takođe, imao malo problema sa Humbrol Clear Gloss premazom, koji je mestimično beleo (što sam većinom uspeo da ispravim, ali se i dalje vidi ponegde). Nisam želeo da prljam maketu, jer mi je na fotkama uvek izgledao tako čisto i sređeno...
Elem, fotke :) Sve vrste komentara su dobrodošle :)
P. S. poslednja fotka su neke stare maketice od pre 15 godina (sa skoro isto toliko godina prašine na njima). Ako nekoga interesuju, mogu da postavim fotke i njih, sa pokojim komentar0m...







YU-DFY



Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Posaydal

Hvala na pohvalama :)
Ovo je bilo limited edition izdanje Lift Here-a. U principu, prepak Yumo-ve makete, sa novim dekalima i photoetch detaljima (kokpit, antenice svuda i svakuda i još par detaljčića. Evo slike kutije.

dragan_mig31

Lep g4 i uz to jako redak.Nesecam se da sam dosad video g-4 u ovim bojama.

Posaydal

To sam sada počeo da iskopavam makete koje sam kupovao tokom godina, a nisam imao vremena da ih pravim (između ostalih ARTModel Yak-141, ICM Su-27 sa kompletom Eduardovog eceraja i još par drugih). Neke u međuvremenu postale retke, kao ova, što sam saznao kad sam na netu pokušao da nađem fotke, kao pomoć i referencu... Dekali su mi pravili malo problema na njoj. Valjda zbog decenije stajanja, postali jako krti, pucalu svuda, jedva sam uspeo da ih spasim. Pogotovo su pucali na oštrim prelazima prego raznih grba i grbica, što sam zamazao bojom.