TAM 110

Previous topic - Next topic

medico

Relativno nova rezinska maketa od Triglav Model u 1/35, u sada napreduje sasvim dobro , nešto sitnijih delova zamenjeno stirenskim u samogradnji a šasija i nekoliko delova koji su od 3D štampe mogu biti lepljeni samo dvo-komponentnim epoxy lepkom.










Laufer72

Medico,  prijatelju moj, odavno me zanima ta 110-ka, ali kad vidim kako si ju fiksirao metodom "ludačke košulje" :-) , radujem se što si ti krenuo u avanturu pre mene.

Sve najbolje i pratim sa pažnjom.


Sandman

Na zadnjoj slici iz ove teglice samo provuci crevo za infuziju do makete i eto pravog pacijenta  >:D

Super ti ovo izgleda, jedva čekam da dođeš do farbanja.

iguanac

Svaka čast,
Lepo ovo izgleda!
Što li ga ufačlova ovako? Oćeš da ga kandiduješ http://octanecreative.com/ducttape/walltapings/
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

rodeo

Koji dvokomponentni lepak kosristis i koje je vreme susenja?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

nesha

Super nešto. Pratim. Kaži ti, na šta liči ta 3d štampa? Mislim, koje je finoće?

medico

#6
Epoxy sam kupio u farbari uzeo sam neki ' no name ' obzirom da je bilo manje pakovanje a i cena mu u bila niža od Bisonovog. Vrlo brzo pocne da vezuje 3 -  5 min ...iole ozbiljnije vezivanje tek nakon 10tak min. 
Ovo mi je prvi susret sa  3D print delovima ...priličan smor... print je grub i rošav, toliko.je tvrd ga je gotovo nemoguće šmirglati a pri tom porozan da upija super lepak pa je te delove  međusobno ili sa rezinskim gotovo nemoguće zalepiti super lepkom !
Kod Miltena sam video njegove radove očigledno printane drugačijim materijalom i/ili mašinom i to je izgledalo mnogo bolje !

iguanac

Jesi li probao da preprskaš sa mr.surfacerom? Da li bi onda bolje hvatao lepak? Mislim da je Rodeo svojevremeno imao problem sa nekom rezinskom kupolom koja je, biće, mastila i nije ništa hvatala sem prljavštine, pa ju je nesretni vlasnik, pre nego što se manuo ćorava posla, opisao kao "dlakavi sladoled". Molim Rodea za autorizaciju, a tebe za smernicu oko upodobljavanja lepne površine.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

rodeo

Nije od te kupole bilo nista pametno, pustala je ulje, nije hvatala boju.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

Quote from: rodeo on 07-02-2019, 13:14:01
Nije od te kupole bilo nista pametno, pustala je ulje, nije hvatala boju.

" od ulja si postala u ulje se pretvaraš.... "

Pokušao sam čak i superlepkom u gelu ali ni to nije pomoglo !
za 2-komponentni epoxy sam se opredelio iz 2 razloga ....jednostavnije je zalepiti nego prskanje surfacera na delove a drugi neizvesnost jačine vezivanja ...pitanje je koliko bi taj spoj bio jak, obzirom da je u pitanju rezinska maketa i njena težina !

Smrki

Lep rad, borba je intenzivna, a vetrenjača fiksirana.

Što se samog modela tiče mislim da se od rezinske makete očekuje dosta više, pogotovo u današnje vreme.
Taj motor izgleda kao da je okovan ispod 5cm snega i leda......tačno da uzme čovek čekić i da ga izlupa.....mislim led :D
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

dragan_mig31

Odlicno ti ide za sada.

To je to drugovi.Maketa 100+ evra da bi na kraju pola stvari morao da napravis sam i morao bi da rodis mecku da bi je zavrsio kako treba.Definitivno se ne isplati uzimati ovu maketu.Za te pare uzeo bi neki super moderan i kvalitetan trumpeter kapitalac koji bi uradio kao zivotno delo :D

medico

Cena je oko 85€.
Sa aspekta uklapanja, osmišljenosti rasklopa i kvaliteta livenja definitivno napredak u proizvodnji.  Da može bolje ...može . Rezinske makete su bile a mislim da i u budicnosti ostaju vise-manje za entuzijazijaste, uvek treba nešto doraditi, zameniti....poboljšati . Svakako bih više voleo da je u brizganoj plastici ....a ko zna možda nas i iznenadi  ;)

medico

#13
evo nastavka radova , bio sam poprilično vredan u radu na maketi a lenj sa slikanjem u kačenjem apdejta....tako da evo sada sve "đuture".
Nazire se početak kraja , ima jos nekoliko sitnijih detelja pa sledi prajmer i farbanje .






















jedna od najvecih izmena odnosi se na ceradu ... originalna (levo na slici) mi se nije bas svidela pa sam u nju ulio gips , kasnije izrezbario ulegnuća, dodao arnjeve od žice i prelakirao sa 2 sloja Pronto-a ,tako sam dobio prilično dobar master (sredina) za pravljenje nove cerade (desno), detaljan opis tehnike na : http://medicosmp.blogspot.com/p/blog-page_2.html
















gemini

Sve potencialne kupce obaveštavam, da se spremaju izmene, popravke na eceraju, kabini, krovu, tako da pričekajte koji mesec dana. Sutra dobivam ispravljene delove, pa ću uskoro, kad krenem sa finiširanjem, proveriti, dali je urađen napredak. Ima tu za sada mnogo promašenih stvari, ali evo, zajedničkim snagama idemo na viši nivo. Dragane, mislim, da si ti bio jedan od prvih, kojiu je sastavljao maketu Triglav model. Razlika na transporteru M-60 od tada pa do danas je velika, a isto tako popravlja se i TAM. Šteta je jedino, što se izašlo sa stvarno užasnom maketom.