J7W1 Shinden Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Shinden iliti Veličanstvena munja po japanski, je bio eksperimentalni japanski presretač sa kraja Drugog svetskog rata. Interesantan koncept, sa kanardima i potisnim motorom / propelerom. Kao i mnogi drugi projekti tog doba, stigao prekasno za one koji su ga razvijali.

Maketa kao maketa nije loša što se tiče sklapanja. U sopstvenoj žurbi da što pre bude gotova doživeo sam par pehova, najviše tokom farbanja. Prvo sam probao novi akrilni prajmer, sa kojim i nije bilo nekih problema. Sledeće su bile gunze akrili, pošto sam prvi put radio sa njima, a siva i zelena su gloss nijanse - nisam sačekao da se dobro osuše. Naime, bile su suve na dodir, pa sam prvo maskirao donju stranu ofarbanu u sivu, kako bih nastavio da farbam gornju polovinu u tamno zelenu. Nakon skidanja trake, imao sam šta videti. Boja se nije skidala, što je super, ali je poprimila teksturu trake, s obzirom da nije bila dovoljno osušena, pa više nije bila staklo sjajna već, onako, šućmurasta. Ok, pomirio sam se sa time, doći će gloss lak pa će to iznivelisati. Ofarbam zelenu, i onda vrhunac sopstvene gluposti: iskopam bocu pronta starog jedno 5-6 godina - što da se drndam brašem, lepo opalim četkom pronto preko svega i ima da se sija ko pasja *uda. Bajati pronto počne da pucketa, ne vidi se toliko na slikama, ali recimo žute površine su totalno ispucale po površini kad se dobro zagleda u njih. Da ne bih bacio sve, pustim da se osuši i stabilizuje sve, pa onda gunze glos lak, dekali (skloni pucanju inače), malo washa po panelima i vallejo polumat za kraj. Za policu, dovoljno.
Zahvaljujući ovom iskustvu Zero koji je usledio je ispao mnogo bolji :) http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,24009.0.html

Evo slika:


Pozz  :caooo

Tomcat

Zanimljiva maketa I lep rad
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...