Mil Mi-2 Aero-tim 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Posto ljudi slabo prave helihoptere kako vidim odlucio sam se da napravim Mil Mi-2. Ovu maketu sam nabavio od jednog kolege maketara iz IPMS Sijetla za flasu piva :D

Proizvodjac ove makete je iz Ceske republike tako da se uz maketu dobijaju dekali za Cesku verziju (RV i policija) i Iracko RV.


Kabina ima osnovne detalje i posto sam odlucio da radim out of the box maketu necu nista dodavati.


Naravno maketa ce biti ofarbana u zutu AMSJ boju sa dekalima Lift here:



oddball

sigurno će biti pravo osveženje kada se pojavi žućkasti AMSJ među gotovim vojnim. mislio sam da niko više nema entuzijazma da radi ovakve šeme. svaka čast na odluci, samo napred!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

husky

Daj poslacu ti fotografiju vojnog kog sam ja slikao, taj zuti bre izgleda k'o lilihip!
Maketa je vrlo dobra za jedan short run i sa upustenim panelima ali ima posla na njoj.
Imao sam je davno i ko zna kome dalje prosledio.
Steta sto ga nema u 1/48, tj sto se ne moze nabaviti ni onaj SMER-ov snap-tite

dragan_mig31

djole ovo je super :) ajde ajde ti si postao produktivan kao mene :DDD vidi se da imas slobodno vreme :P samo tako nastavi sa radovi

djnik

Nazalost imam slobodno vreme :) Nadam se da ce se to uskoro promeniti. Slobodno vreme=kein lova :(

Evo ga mali "progress report".




Sledi smirglanje, gitovanje i lepljenje ostalih delova.

djnik

Tamijinom trakom sam zastitio stakla i prefarbao maketu kako bih nasao i popravio greske. Zacudo nije bilo nijedne greske, sve je ismirglano kako treba (retkost heh) tako da cu da zalepim ostatak delova kao sto je stajni trap i ostale antenice i onda da preprskam maketu prajmerom pa crnom bojom po panelima. Na kraju dolazi zuta.


medico

djole, ovo obecava ! bice dobar ! i svidja mi se izbor sheme farbanja  :)

djnik

Drago mi je da ti se svidja. I ja mislim da je ovako zut neobican.

Evo detalja koje sam dodao juce pre nego sto sam otisao na spavnje. Mislim da cu dodati jos dve antene ispod repa i to je to.





Sandman

super izgleda Djole - pogotovo shto ga radish u neuobichajenoj shemi ;)

nego, chini mi se da se iznad vetrobranskoig stakla vidi malo spoj polutki trupa - proveri i uzivo da ne ostane ta linija kasnije posle farbanja ;)

djnik

Hvala! Primetio sam i ja ali mislim da ce nestati nakon farbanja prajmera. Ako ne, koristicu Tamijin Mr Surfacer 500 (nestasica je trenutno onog normalnog  Mr Surfacera ovde u americi zbog uvoza iz Japana jer ne mogu da salju avionom jer je tecnost pa sve ide putem mora).

djnik

Prvi sloj zute farbe, nakon susenja sled jos jedan!


dragan_mig31

kakva je ova zuta?meni izgleda kao zelena + khaki? :Dd

djnik

Dragane, to je tek bio prvi sloj. Zutu nanosim iz 3 sloja, lepse izgleda kad se to obavi slojevito nego jedan debeo sloj odjedamputa!

dragan_mig31

Quote from: djnik on 06-11-2007, 00:49:06
Dragane, to je tek bio prvi sloj. Zutu nanosim iz 3 sloja, lepse izgleda kad se to obavi slojevito nego jedan debeo sloj odjedamputa!


aha :) hvala na objasnjenje :)

djnik

Evo ga, sad je zut! :) Sledi future pa dekali!