F-14A Academy 1/72 (12532) (VF-2 1993)

Previous topic - Next topic

blaza

F-14A Academy 1/72 (12532) (VF-2 1993)

Moj prva F-14 maketa, OOB osim sitnih korekcija na delovima i panelima, dodato nesto riveta, nesto hidraulicnih creva, signalna svetla i stakla uradjena sa MKK. Dekali cartograf odlicni. Komplet vallejo hemija. Jos jedna od maketa gde sam u principu zadovoljan krajnjim rezultatom ali kalup vise necu uzimati u rad.  Spoj izmedju prednjeg dela trupa sa kabinom sa ostatkom trupa zahteva pristojnu kolicinu smirglanja. Mislio sam inicijalno da je do mene ali sam naknadnom analizom online materijala ustanovio da je problem sa kalupom i da su ga imali svi koji su radili sa ovom maketom. Imam i (noviji) Hasegawa kalup pa cu kada ga uradim moci da ga uporedim sa ovim ali svakako ovaj necu uzimati vise u rad. U najavi je vec neko vreme novi F-14 (1/72) academy kalup verovatno mcp easy kit pa cu i nega zaobici ako je uradjen u stilu njihovih FA-18E/F EA-18G kalupa. Slike sarene, jos uvek se vezba fotografisanje.





















flanker

Lep macan. A što se tiče stog spoja, to je to, nisu ga odradili kako treba u startu. Možda si malo preterao sa photoshopom na nekim fotkama.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

AcaDinic


blaza

Quote from: flanker on 19-03-2019, 11:35:26
Lep macan. A što se tiče stog spoja, to je to, nisu ga odradili kako treba u startu. Možda si malo preterao sa photoshopom na nekim fotkama.

Nema fotoshopa, slikano telefonom, prve tri slike su namerno provucene kroz strip filter (telefon) koji imam obicaj da uradim na jednoj-dve slike uradjenog modela, ostale slike nisu ni na koji nacin obradjivane osim sto su kropovane. Nemam obicaj da dodatno sredjujem slike mada bi verovatno mnogo bolje izgledale, mogao bi i to da probam sledeci put, hvala za ideju. :)

viper

Odlično si uradio , svaka čast.

Mislim da je ovaj academijev kalup prerađeni stari hasegawin.
Hasegawin novi je odličan, ali valjda zbog starosti kalupa treba na pojedinim  dijelovima urezati ponovo linije panela...

Tomcat

Dobro je ispao na kraju. Moja iskustva sa ovom maketom su identicna. Kad sam kupovao Academy to je bilo uvek zbog Cartograf dekala, ove iste oznake sam stavio na Hasegawu i vise sam nego zadovoljan
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx