Macchi M.C.200 Hobby boss 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Ja jos ne mrdam sa apeniskog poluostrva nastavljamo dalje!na ime u pitanju je cuveni hobby boss deluje naivno sa svojih desetak delova ali.......uveko ono ali.E ovako da pocnem kao prvo posto sebe dovljno mrzim te sam nabavio rezinski set za kutiju i ceo stajni trap od Kora models kako bi sebi ''olaksao'' kompleksni sistem instalacija u kutiji stajnog trapa sto se na Saeti vidi jer sam istu na predhodnom Revelu kompletno radio od zica plastike i svega sto mi palo pod ruku.Mojoj sreci bio je kraj kada sam skontao da trebam busiti kompletno krilo koje je od pune plastike kako bi nalegla rezinzinska kutija stajnog trapa :headbang :headbang :headbang Tada je radilo gleto i cekic dremel..... :deadhorse Ali uspeh nekako; do duse malo falilo da prokopam do gornje povrsine krila.Sledece malo se dopunila kabina i ako se nista ne vidi ali ja znam da ima :o :o :o sledilo je spajanje polovine trupa koje i nije bas tako lako naleglo.E kada sam mislio da je sve gotovo i da ce krenuti dalje ko voda ladna uocih da su mitraljezi kratki i da su nisko postavljeni u odnosu na kapotaz motora te kada se gleda sa strane izgledalo je kao da prilikom otvaranja vatre zrna prolaze izmedju glava motora ajd busi pa pravi mitraljeze na pravu visinu i duzinu...........puce prva burgija.Takodje videh da braca kinezi zaboravise i pito cevi da daju koje idu na krila ajda da se busi .............ode i druga burgija :headbang.Sve bi to bilo ok sa pito cevima da magarac nije uocio da mi je jedna bila pobegla za 4mm ka trupu sto videh tek kada sam gadjao dekale pa sam morao da korigujem ali nije pukla burgija.I na kraju zahvaljujuci drugaru Jovcu koji mi je ukazao da su i usisnik ispod motora zaboravili na maketi i to je moralo da se doradjuje.Kada se ofarbalo i taman pomislio gotovo naravno uocih da su i dekale totalno osinuli posebno sa crnim poljem i belim Fascio znacima jel nema belog obruba a jako je tesko uocljivo te ako se hvatate u kostac sa ovim ''nevinascetom'' od makete dele mozete odmah u kantu jer su netacni!U glavnom nadjoh u viskovima dekale za varijantu 374 Squadrilla sto sada pakuje Revell a nama je interesantna jer je data za mazinu koja je bila bazirana u Grotalji April 1941 a zahvaljujuci Basicu i njegovoj nepresusnoj riznici informacija data jedinica davala je pratnju bombarderima 4 Skadre baziranim u okolini Barija koje su ucestvovale u Aprilskom Ratu.Jos par zanimljivosti za ovu masinu ,ova Saeta prvobitno je imala zatvorenu kabinu da bi se kasnijom prepravkom ugradila grba i poluotvorena kabina sto se moze uociti u tragovima Antikorozione zelenoj iza kbine gde su bile sine za otvaranje kabine repni tocak je bio zatvoren sa aerodinamicnom ''Skoljkom''(navedeni detalji mogu se uociti na slici 3 na kojoj je podloga iz edicije Ali e colori no2).Malo o farbanju boje kombinacija MM autentic za italijane i malo HU.Farbano airbrush-em ''slobone ruke''.

Dosta mog eseja sada neka malo slike govore svake sugestije su dobro dosle.







Jovac

Odličan , video ga uživo, bolji je nego na slikama. Bravo. :cheers :cheers :cheers

milan78

Odlican je.Lepo si ofarbao a i doradio.Jedino kutije trapa si mogao da bez tog mazohizma doradis samogradnjom. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

relja

Auuu, fantazija.
Mnogo dobar Maki.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

spatz

Quote from: milan78 on 30-04-2019, 13:21:07
Odlican je.Lepo si ofarbao a i doradio.Jedino kutije trapa si mogao da bez tog mazohizma doradis samogradnjom. :cheers

Znam potpuno si u pravu otprilike sam potrošio vremena na ubacivanje rezinske kutije stajnog trapa koliko i da sam samo malo razbušio i ubacio malo plastike i žice ali šta da radi kad sam ko sivonja zapeo da uguram rezin jer sam ga već nabavio i tek tada skontao u kakvu igru bez granica se upetljao :headbang I lično mislim da bi bolji bio efekat da sam samo dodao malo plastike i žice....

nesha

Niš' ja teb' nisam razumeo šta napisa, al mi se krajnji rezultat sviđa.  ;)

Miroslav Š.

Izuzetan Maki i to u 1/72! Bravo za kamuflažu  :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

spatz

Quote from: nesha on 01-05-2019, 18:02:53
Niš' ja teb' nisam razumeo šta napisa, al mi se krajnji rezultat sviđa.  ;)
Pravo da kažem i ja sebe jedva razumem .....što sam zakomplikovao ovako jednostavnu maketu

nesha


[/quote]
Pravo da kažem i ja sebe jedva razumem .....što sam zakomplikovao ovako jednostavnu maketu
[/quote] Ne sekiraj se, baš je lepo ispala, vredelo je truda  :cheers

djos & filip

Odlican rad.
Maketa ima falinki ali kad se uradi (pogotovo ovako) izgleda veoma lepo na polici.
Ja sam na zalost izabrao opciju samogradnje :) tako da te razumem kroz sta si prosao.
Jos jednom svalka cast na trudu i krajnjem rezultatu.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lanmi

Meni se svidja kako je ispao, voleo bih da su malo bolje fotografije i da si malo detaljnije slikao pogotovo taj deo sa dodatkom.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"