PT-76B , Trumpeter 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Inspirisan fotografijom koju sam uslikao u kasarni u Pancevu posecenoj u okviru maketraskig takmicenja. Davno zapocetu maketu resih da privedem kraju. Solidno uradjeno i lako za sastavljenje bez puno detalja a ni pravo vozilo ih nije bas imalo. Crni valejo prajmer i onda takodje Valejo 71095 ili RAL 6011 . Posle toga sledi blago sencenje i sminkanje.



YU-DFY

Vrati me u vojnicke dane sa ovom prvom fotkom. Kasarna Stevica Jovanovic ispred stacionara. Tu sam bio 6 meseci u SRO artiljerije. Ludo i nezaboravno. 

zaki

Plivao sa njim, ide ko gliser. Odavno se kanim da otvorim kutiju, neće biti ni blizu tvojih veština i talenta, ali zbog emocija zauzeće vidno mesto na polici.
:cheers


Pegi

Trumpeter je gusenice uradio dosta krace od duzine koja je potrebna da "legne " na tockove.Plasticne osovine koje su pukle u pokusajima da navucem gusenice , zamenuo sam metalnim i kubikom super lepka. Uspelo je i izgleda solidno ali bolje nije moglo.Uspela je jedna strana, drugu stranu cu pokusati sutra da uradim.



Sandman

Valjda ta guma neće vremenom da popuca, pogotovo što je sad nategnuta do krajnjih granica preko točkova  :-\

Dragan

Bojim se da cijanofiks i metalna osovina nece resiti problem. Jedino efikasno resenje je da malim parcetom plastike "podkajlujes" tocak sa suprotne strane. Jeste da je to malo teze izvesti da se ne vidi, ali kasnije farbanjem i "blatom" mozes da zamaskiras to parce plastike.

Pegi

Za sada stoji i nista nije puklo.Skoro ceo santim su krace , odnosto toliko treba da se nategne da bi leglo na tockove.Ostalo je jos druga strana , i  tamo je metalna cevka i s. lepak. Ako pukne , stavio bih metalne gusenice  mada nisu bas jeftine ali ne znam sta bih drugo. Zao mi je da odtane u fazi tockova bez gusenica.

Slobo

Quote from: Pegi on 08-05-2019, 20:02:24
Ako pukne , stavio bih metalne gusenice  mada nisu bas jeftine ali ne znam sta bih drugo.

A što ne ove :) https://www.ebay.com/itm/Trumpeter-1-35-02047-PT-76-Workable-Track-Links/173863336463?epid=1810826632&hash=item287b0ffa0f:g:SQgAAOSwLdBZ5wWv

Naravno, najbolje znaš koliko je isplativo  :cheers

Pegi

Hvala Slobo na informaciji.Nisam se ovoga uopste setio.


Pegi

Neruceno sa ebay-a. Kod HE za te jeftne stvari postarina izadje kao i cena tako da ovo sa postarinom kosta 18e. Nije neka razlika u ceni par evrica. Ovako izgleda ta razlika u duzini onako grubo. Ko planira da ga radi , neka planira i kako da resi gusenice.


Slobo

Quote from: Pegi on 09-05-2019, 13:37:23
Hvala Slobo na informaciji.Nisam se ovoga uopste setio.

Nema na čemu :) Da ne odem u offtopic, Trumpeter pravi gomilu gusenica za raznorazna vozila, mahom verovatno za svoje makete, no ne vidim razlog zašto ne bi pasovale i drugde. Imao sam njihov T-55 pa sam nabavio i gusenice, pošto su one iz kita bile očajne i uvrnute. Nisam ih pak koristio, jer su u kompletu sa tenkom otišle na Limundo. Onako u kutiji su delovale skroz ok.

SASA

Na jednoj maketi su te vinilne gusenice bile krace,malo sam ih zagrejao fenom i rastegao,tako ih zadrzao dok se nisu ohladile.Nije se nista deformisalo na njima.

Pegi

Mozda bi bilo bolje da sam dodao jos desetak Eura i kupio one metalne linkove. Kod Trumpeterovih gusenica za PT ,   jedino sto vredi to je kutija u koju su upakovane gusenice. Moze da se koristi kao kutija za sitne delove. Sve ostalo nije vredno pomena . Nekako sam uspeo da privedem kraju odiseju sa gusenicama ali fale linkovi. Obicno se to da u setu 10-20 linkova vise da se nadje. Trumpeter i Miniart daju tacan broj po nekoj njihovoj proceni i onda fali.