Raketna krstarica "Moskva" , Trumpeter 1/350

Previous topic - Next topic

Pegi

Projekat 1164, zaplovio pod imenom "Slava" , preimenovan u "Moskvu" i zaplovio Crnim morem. Cuvar sovjetskih bombardera nad Sirijom.
Trumpeterova stara maketa iz 2003. godine . Solidno i lose je ono sto bi moglo da se kaze za ovu maketu.Brod je sam po sebi atraktivan i to je ono sto vadi celu stvar i zbog cega sam se odlucio da uradim ovaj model.Detalji  kojih ima podosta su uradjeni grubo i zahtevni za obradu. Uklapanje onako .Providna plastika od koje je Trumpeter izlio deo makete otezava sastavljanje i ne znam zbog cega su to uradili. Verovatno postoje delovi za doradu i popravku ali to me nije zanimalo. Lepo izgleda i ovako. Nekoliko fotografija iz pojedinih faza.












Warhawk

Quote from: Pegi on 18-07-2019, 22:06:07
Providna plastika od koje je Trumpeter izlio deo makete otezava sastavljanje i ne znam zbog cega su to uradili.

Mislim da je lakše sastavljanje kada je ceo zid providan, pa se prozorčići samo maskiraju, nego da te malecne stakliće juriš po tepihu i lepiš jedan po jedan.
To je i Special Hobby uradio sa njihovim novim Caproni Ca.311, što umnogome olakšava rad sa staklarijom.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Pegi

Ne znam za novog Capronia ali ovde nema sta da jurim po tepihu jer je sve iz jednog dela. Prozorcici su upusteni tako da kap crne resava sve.



Zato sam i rekao da mi nije jasno sta je poenta providne plastike. Ako su mislili na detalje unutrasnjosti komandnog tornja u 1/350  e onda...