Kfir C.2, 101ST Fighter, IDF, AMK 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Maketa koju sam upravo završio je novi Kfir C.2 proizvođača AMK u razmeri 1/72. Maketa je new tool I dosta se dobro sklapa ali je ipak mestimično bilo I nekih problemčića. Odlučio sam se za verziju C.2 izraelskog R.V. I to konkretno za jedini izraelski Kfir koji je zabeležio vazdušnu pobedu I to nad sirijskim MiG-21 u junu 1979. godine. Boje su Mr. Hobby, dekali iz kutije a od dodataka sam koristio Eduard zoom set I master metalnu pito cev.


Pravi 874




Moja reprodukcija


















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Lepo uradjen kfir.U top 5 jetova za mene. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Nemanja99


anki

#3
Savremena avijacija nije moj fah ali gledajuci referentnu sliku mozda ipak prenaglasena panelizacija?

flanker

Lep je, a panelizacija je u skladu sa zaprljanošću.
Ovo je varijanta iz sredine ili kraja 80tih?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


AcaDinic


Tomcat

@anki

U principu slika pravog i nije referentna jer ako je pogledas pazljivo, na dan obaranja sirijskog MiG-21 ovaj Kfir nije imao na vertikalcu ove crveno-bele dijagonalne linije a sam broj 874 se nalazi na drugom mestu

@flanker

Nisam siguran za period ali cenim da je ovo neka sredina 80ih
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Jedna od omiljenih tematika. Rad na nivou. Svaka čast. :cheers :cheers :cheers

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"