1:48 KP Su-25

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Kp/OEZ kalup jos od sredinom 80ih.Izrivetiran.Ugradjen eduardoveceraj u kabinu.Rezinski K36DM.Boje gunze/revell/tamiya.Dekali balkan models.















Tomcat

Uf, ovo ti je jedan od najboljih,mnogo mi se dopada
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Odlican. Fenomenalan.Sad ipak nemam dvoumljenje koji cu su-25 da radim.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

guster

Rekao bih da nije jedan od onih tvojih cuvenih "24h OOB" projekata, za ovako nesto moralo je da se ulozi dosta vremena i truda, bez obzira na rutinu koju imas.
Izgleda sjajno  :super

medico

bravo Draganče, ove boje mu dobro leže pa jos na sve to weathering  rezultat je   :mjetal

dragan_mig31

Hvala vam drugari.

@guster radio sam ga oko 7-8 dana :D

guster


Janjic

Svaka čast Dragane :)
凸(¬‿¬)凸

airbamby

Odusevljen sam ovom tvojom maketom.
Bas odlican rad
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

YU-DFY

Svaka cast. Odusevljen sam ostarevanjem. Da li bi mogao da napises par recenica kako si izbledeo boje?

dragan_mig31

Hvala vam jos jednom.

Sto se tice farbanja.Sve je uradjeno sa pre/post shade tehnikama.Prvo sto sam uradio je to da maketu ofarbam kompletno u crnog prajmera.U ovom slucaju rec je o mr surfacer 1500 black.Nakon toga belom farbom sam isarao komplet svaki panel.Znate onaj fazon white marbleing ili kako i da ga zovu.To je u sustini beli preshading.Svaki panel se nasumicno ofarbao isto kao kad se radi motling kod svabe samo sto je ovde to mnogo gusce rasporedjeno i nije toliko bledo.To sam uradio tako sto sam neke panele komplet ofarbao u belom a neke samo samo provizorno.To zavisi od toga kakav bi trebao da bude krajni efekat ostarivanja makete.Preko toga sam iz ruke ofarbao shemu.Boje sam razredio u odnosu 70% raazredjivac 30% boje.Koristio sam gunze laquer/akrile,revell enamel i tamiya akrile.Farbanje se radi sa sto manjim pritiskom.NIje cilj u tome da se sa jednim prelazom prekrije povrsina nego da se to vec radi iz sto vise slojeva da bi se iskontrolisalo finalno toniranje farbe.Preko same farbe gde je trebalo presao sam sa razredjenim peskom oko 80-90% razredjivac u boji a gde sam preterao(A to se meni desi gotovo svaki put kad farbam makete) popravio sam sa osnovnom bojom.I odprilike to bi bilo to.Nikakva nauka niti filozofija.Sve sto treba je dobro razredjena prskalica i sto vise prakse.Inace ja farbam sa godinama starom prskalicom kineske proizvodnje sa diznu od 0.2mm koja ima ostecenu iglu(iskrivljenu na vrhu i pored mojih pokusaja da to ispravim) i kosta oko 20 dolara sa postarinom.

YU-DFY

Dragane, hvala na iscrpnom objasnjenju. Ziv bio!