U-boat VII C Revell 1/144

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav!

Ovo mi je četvrta maketa nemačkih WW2 podmornica. Legendarni tip VII bi morao biti deo kolekcije svakog ljubitelja podmornica :) Maketa je generalno ok, najviše ne volim na ovim maketama sitne plastične delove - ograde i slično, vazda muka i pri odvajanju sa rama i pri sklapanju - vole da puknu pa to ti je  ;D Potrudio sam se da otvorim dobar deo vidljivijih otvora na trupu, sa manje ili više uspeha u zavisnosti od strpljenja i mirnoće ruke. Ove duge sajle - zapravo HF antene (nauči čovek svašta) su rađene od Uschi van der rosten rastegljivih niti, namenjenih pre svega za ožičavanje aviona dvokrilaca.. Pošto je nit koju sam imao bila pretanka uplitao sam 4 niti da bi stvar bila vidljiva. Materijal je super elastičan pa neće biti problema ukoliko se nešto nekad malo zakači u nepažnji. Prethodno sam za ovo koristio najlon za pecanje, ali mi se ove godine desilo da se tokom transporta na takmičenje po kišnom danu, dal zbog vlage vazduha, sajle opuste same od sebe. Sa ovim mislim da tih problema neće biti. Farbanje: vallejo crni prajmer za početak, pa posvetljivanje belom bojom detalja koji se žele istaći. Ova tehnika mi se sve više sviđa u poslednje vreme, umesto klasičnog šejdovanja i izvlačenja tamnih linija na svetloj bazi. Ostatak boja manje više po sastavnici, revell akrili, wash tamiya crni i braon panel liner i vallejo lak na kraju. Nisam želeo da radim jače efekte slivanja rđe i slično - iskreno - uplašio sam se da ne zabrljam previše, tako da ostaje ovako na slikama koje slede:



Živeli  :cheers

Miroslav Š.

Браво за цео рад, лепо и са мером :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

Prava ljepotica, bravo  :love

Dobro kaže majstor Miroslav, svega taman!
Imam i ja dvije u šteku, čekaju ;)

Živio!
凸(¬‿¬)凸