1/72 - Airfix - A01071A - Spitfire Mk.Ia

Previous topic - Next topic

komoras

U pitanju je Airfixov novi alat od pre skoro deceniju (ala vreme leti?). Maketu sam kupio u lokalnoj radnji i unutra nije bilo dekala. Kako nisam pokupio fiskalni, rekoh da ne mlatim ljude...te kontaktiram direkt Airfix da se požalim. Tražili su kontrolni broj sa kutije (ona sitna bela nalepnica) te sam dekale dobio ekpresno via Royal Air Mail u roku od 5 dana, besplatno!

Sama maketa je klasičan Airfix i tu nema mnogo šta da se kaže. Lepo i brzo se uklapa, te jedino gde treba pažnje je uklapanje staklića, kao i krila sa trupom.
Pri bojenju sam imao par pehova, te sam morao iz više navrata da skidam i ponovo nanosim boju sa donje strane.
Ovo mi je prvi Spitfire koji sam ikada radio, te samim time ima mnogo filozofiranja na temu kamuflaže. Brkajući po britanskim forumima, našao sam podatak da su farbani uz navodjenje šablonom, ali slobodnom rukom, uz "overspray" od 1-2 inča.  Tako da sam i ja gornju kamuflažu ofarbao slobodnom rukom. Teško je simulirati to u 1/72 ali mi se efekat daleko više svidja nego uz blutack ili još gore - maskiranje trakom sa oštrim prelazom.

Grešaka naravno ima, ali s obzirom da mi se maketa vukla preko godinu dana na radnom stolu, seo sam jedan dan i priveo sve kraju tako kako jeste.
Farbano Gunze bojama, lakovi tamya, prljanje komplet suvim pastelima (Gde se simulira curenje tečnosti, mešao sam sa etanolom i nanosio četkicom). Takodje dodat EZ line za antene.  :pilot











ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Sklapao istu. Ako se izuzmu paneli tj kanjoni fina maketa za rad  ;)

Bravo  :)
凸(¬‿¬)凸

milan78

Precizno izvucena kamuflaza kao blutakom.Lep spit.Ja bih ovog radio kao iz Dunkerk filma. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

komoras

Hvala vam  :cheers
Što se samih panela tiče, mislim (barem po meni) da posle farbanja i lakiranja nisu baš toliko prenaglašeni  :pilot
Maketa je fina jako, al nadam se da će je neko uraditi i na pristojnijem nivou  :mjetal
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates