YF-22 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Maketa koja je godinama skupljala prasinu u kutiji i koju sam vise puta hteo da otudjim, jednostavno mi se nije radila.
Gledajuci revelovu maketu srijskog aviona, pozeleo sam da imam u polici i prototip, koji mi se iskreno sa svojim blesavim prevelikim vertikalcima i nekako ostrijim ivicama cak i vise svidja od serijskog.
I tako je ovaj prastari italeri dospeo na radni sto a sa njega u policu.
O maketi sve znate, solidno uklapanje, bez mnogo detalja, ali sve u svemu lepo izgleda. Oborio sam povrsine na krilima da bi bar malo dodao na zanimljivosti, dodao detalje u kabini, boje Italeri akrili, minimalno prljanje jer je ovo ipak prototip......oznake su bile ocajne i raspadale su se u doditu sa vodom, ali nesto sam izvukao.

Na kraju drago mi je sto sam ga zavrsio jer ipak se dosta razlikuje od standardnog F-22.

Nadam se da ce vam se svideti rad.  Veliki pozdrav i slike na kraju......













Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Super izgleda, odlično si ti izvukao ovu maketu!
Koje si metalajzere koristio za izduvnike - dosta lepo deluje ovaj deo

djos & filip

Hvala , izduvi su radjeni sa Valejo Metal Color.....uz malo truda izgledaju savrseno...naravno ne na mojoj maketi :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Upravo to yf je lepsi od standardnog f22
Odlican je.Cestitam. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Odlican raptor.Ovo me vratilo u vremenu negde pocetkom 90ih kad smo se kao klinci lozili na f-22 i kako je to bio scifi avion za tadasnje uslove.

Tomcat

A,  secam se ove makete kad sam bio klinac  :) Lepo izgleda. Trebao si jednu zajednicku sliku sa serijskim
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......