AZ Model 1/72 Focke Wulf Fw 190A-0

Previous topic - Next topic

Sandman

Još jedna završena za ovu sezonu :)

U pitanju je maketa koju sam započeo sa mišlju da će biti gotova jako brzo, obzirom da ima jedan ram sa delovima + rezinski prostor stajnog trapa, i farba se u jednu boju (RLM 02).
Na žalost smetnuo sam sa uma da su AZ makete uglavnom teški short-run... tako da se posao uklapanja nosnog dela oteglio na više meseci i dosta dodavanja stirena i oblikovanja nosa nanosima superlepka.

Sve u svemu, muke su gotove, a ja sam na kraju poprilično zadovoljan rezultatom - neobična šema farbanja predstavlja jedan od aviona iz predserijske proizvodnje, te mi je zato drago da se sad nalazi u kolekciji...

Farbanje Gunze akrilima, weathering slikarskim uljanim bojama + prljanje izduva i točkova MIG pigmentima...

Antena između kokpita i repa je pecaroški najlon, stepenik za ulazak u kabinu je samogradnja, pito cev i topovi u krilima su medicinske igle.





























Detalji...

















Kingston...


milan78

Odlican wurger.Az model treba zaobilaziti osim ako nema alternativa.Na zalost i ja.sam tezim putem saznao.Jos.jednom odlican FW. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Lanmi

Sva muka se na kraju isplatila i odlično mu stoji ova boja sa crvenim detaljima. Detaljisanje se lepo vidi.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Jovac

Odličan rad. Vredelo je uloženog truda. :cheers :cheers :cheers

alpha_do17

#4
јако лепо изгледа
поздрав  :bravo

djos & filip

Odlican
Od cega si krenuo, daleko si stigao :)
Ja sam sa svojim zaglavio i za sada totalno izgubio volju.
Verzija je stvarno interesantna.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Nisam bas u toj materiji ali svakako lep rad i zanimljiva tema
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Hvala svima na komentarima.
Maketa nije nesastavljiva, ali daleko od toga da može da se uradi jako brzo, što mi je bila početna premisa.

Ko bude radio ovu maketu neka posebno obrati pažnju na uklapanje rezinskog prostora za stajni trap sa krilom, na spoj krila i trupa u tom prednjem delu, kao i na uklapanje poklopca motora - moj poklopac sam sekao na dva dela pa uklapao da prati gornju konturu nosnog dela, uz obilato gitovanje super lepkom.

Pozzz,
S.