Evergreen Aviation Museum Model Show and Contest 2007

Previous topic - Next topic

djnik

15.07.2007 u Evergreen Aviation Muzeju u drzavi Oregon odrzano je regionalno takmicenje u maketarstvu. Koliko sam procenio bilo je izlozeno oko 300 maketa raznih kategorija, od aviona, tenkova i oklopnih vozila, brodova do SCI-FI figura itd. Jedino sto se meni ne svidja na takmicenjima ovde u Americi je to sto uopste ne gledaju dokumentaciju i izmene koje su napravljene na maketi nego samo finish,tj. koliko verno maketa izgleda. Sve je to lepo ali ako sam se potrudio da izdetaljisem celu kabinu mog VVKJ Fjurija mogli su barem da pogledaju. Cak ne treba ni sastavnica ni sema bojenja, izgleda da su sudije "vrhunski" poznavaoci svih vrsta aviona. Znaci recept za medalju u americi je da maketa bude out of the box jer ko ce da se zeza sa rezinima i ecovanim setovima kad to niko ne gleda i da je sto lepse obojena. Ah da, zaboravio sam da napomenem da maketa po mogucstvu treba i da bude neki US avion ;) Sve neki Mustanzi, Tanderboltovi, Lajtninzi...kreativnost na nivou. Iz tog razloga sam pazario Tamiyin F-4U Corsair u 1/48 ali sa rezinskom kabinom i mitraljezima, da vidim kako ce da prodje na nekom sledecem takmicenju a kako ce da prodju Mig-21bis, G-4 i F-86E sa srpskim/jugoslovenskim oznakama.

U kategoriji dvokrilaca me je iznerviralo to sto su drugo i trece mesto dobili neki prcvoljci u 1/72, jedan od njih je bojen cetkom, dekali su se osipali, na drugom se vidi da je cureo lepak kad je covek lepio kabinu...divota :D

Uzivajte u slikama! Slobodno pitajte ako vas nesto zanima!






djnik

Zaboravih da napomenem da je po meni najbolja maketa bila maketa onog helihoptera sa Japanskim oznakama. Verovali ili ne napravila ga je jedna dama. Svaka joj se dala ! :)

Evo i malo brodica












Atmosfera na takmicenju i prodavci maketa i pribora






Dada


milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hartmann

Quote from: djnik on 18-09-2007, 22:32:14
Zaboravih da napomenem da je po meni najbolja maketa bila maketa onog helihoptera sa Japanskim oznakama. Verovali ili ne napravila ga je jedna dama. Svaka joj se dala ! :)

Mislis SVAKI joj se dao ;D ?
Ne podlezi, bre, tim tamo zapadnjackim tendencijama...   >:D  ;D.

Boga mi, DJniche, nakliktah se danas tvojih slika, svaka cast  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Zanimljive su ove dve scene nosacha aviona koji gori i chamca pored kojeg zaranja neki kit koliko mi se chini!?

Tako neshto do sada nisam vidjao na slikama sa tekmi shirom sveta..!

a shto se tiche maketa.. nishta.. uradi neku fuziju Thunderbolta, Mustanga i Lajtninga u 1/16 pa cesh videti da ce te primetiti ;)  >:D uzmi jedan trup Mustanga i jedan trup Thunderbolta i spoj ih u maniru Lajtninga - dva trupa na jednom paru krila.... ;) krila naravno od Lajtninga  >:D i dodaj mu "stars&bars" duz donjeg dela krila i bicesh primecen 100% ;)  :D :D :D


milanco

lep lepo ovde ne mozes da odes a da ne uzivas :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju