Evergreen Aviation Museum - slike

Previous topic - Next topic

djnik

Drugi muzej koji sam posetio u drzavi Oregon je Evergreen Aviation Museum gde se i odrzalo takmicenje u maketarstvu. Muzej je poznat po tome sto u svojoj kolekciji ima avion Sproose Goose sa 8 motora koji je ujedno najveci avion izgradjen od drveta. Njime je multi-milioner Hauard Hjuz posle Drugog Svetskog rata obavio samo jedan let u trajanju ne vise od jednog minuta (setite se filma "The Aviator"). Ova masina je neverovatno velika, muzejska zgrada je napravljena po njegovim dimenzijama. Meni je jos jedan avion u kolekciji ovog muzeja zanimljiv a to je Mig-29. Nije mi jasno samo odakle im, tj. u cijem je vazduhoplovstvu bio ovaj Mig? Takodje videce i par nama poznatih tenkica ;)





Sandman

qq mene.... pazi ti samo kolicki je SR-71 u poredjenju sa Sprus gusom!!!?  :o :o :o

za vashu informaciju SR-71 je inache dugachak oko 32-33m, sa rasponom rkila od nekih 15-16 sigurno.,,, takoda ni on sam nije bash mala letelica... a u poredjenju sa ovim divom je "igrachkica"!  :o a tek onaj MiG-15, izgleda ko zvechka  :D :D :D

shto se tiche MiG-29, chini mi se da su SAD nabavile odredjen broj ovih aviona od neke od ex-SSSR republika ranije - neshto mi se mota glavi da su ih nabavili od Moldavije.... ako neko zna vishe?  :-\

hvala za ove slike Djole! ;) :)

drazen



shto se tiche MiG-29, chini mi se da su SAD nabavile odredjen broj ovih aviona od neke od ex-SSSR republika ranije - neshto mi se mota glavi da su ih nabavili od Moldavije.... ako neko zna vishe?  :-\

hvala za ove slike Djole! ;) :)
[/quote]

SAD imaju nekoliko 29ki, i to 6 MiG-29A; 1 MiG-29UB i 14 MiG-29C. C varijante su nabavili od Moldavije, a za ostale nisam siguran. Naravno, uglavnom im sluze za ispitivanje i simulacije, a ne znam da li su svi operativni.

Kerber

Opako burazeru !

Neki od mojih omiljenih avioncica su tamo....eh...

Blago tebi. Aj' vidi tamo, mora da imaju negde i oni neki "budzak" gde mecu ovakve stvarcice, jer im ne trebaju (ako i u svakom cosku imaju muzeje, pa opet ima viska...), pa blago ciki, uzmi par ovih zezalica (ako te ne u'vate), pa salji naovamo. Lako to ide, mozda mogu i sami da prelete baru....hehe
Onaj Me.109G-10 je (nazalost) nas, iz Surcina, zadnji....

Pozz !

Hartmann

He, he,.. pitam se da li je moguce slikati celog Goosa, a ne izaci iz zgrade  ;D ?

Stvarno su super slike. Vidi se i kako jedna obicna tabla moze da otera 'pentrashe' po eksponatima. Kad bi kod nas stavili table na Kalemegdanu, oteralo bi barem 10 % 'pentrasa', ali je i to nesto.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Sproose Goose je toliko veliki da nema sanse da se slika ceo unutar zgrade. Zaboravio sam da slikam unutrasnjost ovog monstruma. Zanimljiva cinjenica je da su koristili lopte na naduvavanje u krilnim plovcima :) U unutrasnjosti se nalaze jos uvek te originalne lopte, sa sve vazduhom u njima.

Sto se tice pentrase, nije samo tabla nego su i tenkovi namazani necim, verovatno da ne bi korodirali posto su izlozeni napolju.