Airfix 1/72 Hawker Hurricane Mk. I - VVKJ (metalna krila)

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo još jednog metuzalema, započetog januara 2012 :D (mislim da rekord ipak držim sa Airfix Hawkom koga sam radio preko 10 godina!)

Planirao sam da ovoj maketi metalna krila "pregrebem" na platnena, međutim Airfix je izbacio novu maketu sa prelepo odrađenim platnenim delovima, tako da je ova maketa pala u zaborav.
Krajem prošle godine sam dobio inspiraciju da je privedem kraju ali kao primerak sa metalnim krilima, pa evo rezultata...

Prostor stajnog trapa sam iskoristio onaj koji sam već bio napravio kompletno u samogradnji - originalno isti ne postoji na maketi...
Kokpit je rezinski, a točkovi, spiner i elise su rezinske kopije.
Farovi na krilima su napravljeni u samogradnji, stakla na njima Kristal Klearom, a pleksi poklopac preko njih je obični selotejp.

Usled nedostatka dekala za VVKJ Harikena sa metalnim krilima, rešio sam da uradim jedan od prvopristiglih u Jugoslaviju - na njemu su bile postavljene rondele na krilima, ali nije imao nikakve druge oznake niti serijale, tako da mi je to olakšalo posao.

Farbanje je Gunze akrilima i surfejserom (crno krilo je crni surfejser).

Pošto je maketa u pozitivu, "wash" je urađen grafitnom olovkom.

Lakirano mešavinom semigloss i matt laka za metalne površine, dok su platnene površine dodatno prelakirane matt lakom.

Stajni trap me je namučio - nikako nisam uspeo da ga postavim ravno, tako da je blago povijen ka unutra, što je smanjilo razmak između točkova pa spreda deluje jako nezgrapno, a pritom zbog nejednakog ugla i cela maketa stoji nakrivo na jedno krilo  >:(






























Detalji...















Kingston...



milan78

Probaj da sredis st.trap.Mislim da nije toliko veliki posao.Ostalo je fenomenalno.Pratio sam na insta. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

®Evolutionary

Quote from: Sandman on 21-01-2020, 20:56:57
Evo još jednog metuzalema, započetog januara 2012 :D (mislim da rekord ipak držim sa Airfix Hawkom koga sam radio preko 10 godina!)

Ej, baš i ja imam sličnu priču, samo u 48-ci! :D Započeo Hasegawinog Hurija pre 3-4 godina, sa idejom da napravim ovakvog kraljevskog, završio kabinu sastavio zmaj i onda zapeo sa inspiracijom i ponovo ga spakovao. Eno ga čeka jos uvek – možda i obori tvoj rekord na kraju...

Svidja mi se baš ovakav sa velikim kokardama na obe strane.

Jeli ovo sa crno-belim krilom odozdo provereno?
Pozdrav od Šekija
--------------------

Sandman

Jeste - Harikeni sa platnenim krilima su bili srebrni odozdo kompletno, a ovi sa metalnim krilima su bili crno-beli, dok su Zmaj licencirani sa platnenim krilima bili svetloplavi odozdo.

Voja je ovde jako lepo elaborirao sve u vezi naših Harikena:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8094.msg79503.html#msg79503

djos & filip

SJAJAN RAD

bas pre neki dan poceo da citam KRALJEVSKO VAZDUHOPLOVSTVO 12-45, i u oci mi upala izgrebana napadna ivica harikena na jednoj slici dok je sve ostalo izgledalo veoma novo, vidim da si bas vodio racuna o detaljima, super!
Mislim da cu definitivno koristiti ovaj rad kao referencu kad se uhvatim da radim ovu maketu.

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

hayabusa

Bas lepo videti kraljevske kokarde na krilima, jako lep rad.  :)
Белая aрмия - Чёрный барон

medico

Quote from: ®Evolutionary on 22-01-2020, 10:37:18
Quote from: Sandman on 21-01-2020, 20:56:57
Evo još jednog metuzalema, započetog januara 2012 :D (mislim da rekord ipak držim sa Airfix Hawkom koga sam radio preko 10 godina!)

Ej, baš i ja imam sličnu priču, samo u 48-ci! :D Započeo Hasegawinog Hurija pre 3-4 godina, sa idejom da napravim ovakvog kraljevskog, završio kabinu sastavio zmaj i onda zapeo sa inspiracijom i ponovo ga spakovao. Eno ga čeka jos uvek – možda i obori tvoj rekord na kraju...

Svidja mi se baš ovakav sa velikim kokardama na obe strane.

Jeli ovo sa crno-belim krilom odozdo provereno?
lepo je ovo ispalo Srki !
Kod mene  inace.... Hasegawa-in MkI  i ClasicAirframes MkI sa platnenim krilima u 1/48 započeti paralelno,  rivetirani, urađeni kokpiti pa stavljeni u stranu ima tome 10+ godina  :jok

Sandman

Quote from: medico on 24-01-2020, 21:14:53
lepo je ovo ispalo Srki !
Kod mene  inace.... Hasegawa-in MkI  i ClasicAirframes MkI sa platnenim krilima u 1/48 započeti paralelno,  rivetirani, urađeni kokpiti pa stavljeni u stranu ima tome 10+ godina  :jok

Hvala Aco.

Imam ja još kandidata za punoletstvo :D nego stalno naleti inspiracija za nešto novo...

Lanmi

Odlično je ispao, farbanje je prva liga, ovo senčenje je ispalo dobro za ovakvu mašinu. Moram da pohvalim fotke, baš daju profi utisak.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

doktor

lepa maketa, a posebno mi se dopao 'landing light'. Odlično!