L&M resin kits Raytheon T-6a Texan II 1/72,Grcko vazduhoplovstvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,nadam se da ste svi zdravo i da koristite ovo vreme da radite makete.Zivnuo nam je forum.Elem,predstavio bih vam novozavrsenu maketu jednog meni jako lepog aviona Texana ll koliko ja znam militarizovana verzija Pilatusa Pc9.Kad sam video slike grckog primerka i na kupu pre par godina kod Liksa na standu kocice su se poklopile.Nisam ga tad nabavio vec pre 2god ali mi je bilo frka da ga radim kad sam video delove...Kutija puna "sapunasto" kamenih delova,vac bez ramova neki tockovi kao papir tanki....da te kap strefi.No i pored toga lepo skupim hrabrost,3-4 tubice superlepka,git...teraj.Bilo je samogradnje dosta,kokpit je dobio par nekih delova kao i bocne kozole,sedista pojaseve.Kako spoj krila ide po sred flapsova i kutije trapova,poklopce trapa sam zatvorio kako je vecinom na slikama,a napravio nove flapsove od stirena.Ispalo je veoma dobro.Ima nekih nepravilnosti kod same makete a to je prevelik spiner i neadekvatne elise te njih treba oblikovati.Vacform je posebna prica nema ramova samo se naziru te se pravilnim maskiranjem dobija kako treba.Sve ove zastavice,poklopcice,navlake su moj rad kao i vecina antena.Teg u nosu je bio na ivici da pretegne na zadnjicu,pa sam dodatkom"klocni"pomerio za 2mm oslonac trapa pozadi i dobio stabilnu maketu.Nisam video na netu Texana da ne pati od sedanja na rep.Bojeno vallejo i ammo mig,gunze,lak tamiya i vallejo.Wash domaci a weatheringa nema jer ih Grci lepo cuvaju.Dekali iz kutije perfektni,Lift here.Hvala @Tomcat na donaciji tockova i @dragan_mig31 na dobroj volji.Slike..





















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Ne razumem se u tematiku ali mi se svakako jako sviđa rezultat, svaka čast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

cherny

Bravo, odlican je! Retko se vidja ova ptica, bar kod nas.

Miroslav Š.

Odličan rad Milane, tehnički i umetnički utisak za čistu 10ku. Baš si se muški izborio :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

凸(¬‿¬)凸


Goran A.


Sandman

Lepo si ga skockao, šema farbanja je baš dopadljiva i lepo mu čuči.
Sve pohvale za trud!

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Vrlo kratko...sve je vec receno
Jedno veliko BRAVO!
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......