Nakajima Ki-84 Frank Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Proces izrade sam predstavio u kampanji "maketarenje u doba korone". Stara Tamiya iz 1972. godine. Dekali neupotrebljivi tako da sam oznake farbao sem na vetikalcu. I to je bilo mucno jer se dekal raspao pa sam nekako na jedvide jade uspeo da ga izvucem (pomalo i cetkicom). Farbano srebrnom Tamiya, paneli tonirani cetkicom sa AK mesavinom srebrne i gun metal. Wash u kucnoj rdinosti. Na kraju sam propustio da isprljam kutije stajnog trapa i poklopce staknog trapa kao i tockove. To sam primetio nakon slikanja. Tu nema vise od 10 min posla ali me mrzi da ponovo slikam.  :deadhorse
Uslikao sam i Mitsubishi A6M5 Zero (Saburo Sakai) Zajedno sa Frankom. Moracu da se potrudim malo vise oko podloge sledeci put.




















doktor

Odlicna maketa! Volim ove razlike u nijansama boja. Pilot je takodje prisutan, jos samo fali diorama...

Miha

Tamiya je Tamiya,nema veze što je prastara(k'o ja :hahaha)Efektno farbanje=odlična maketa na kraju.Nijansiranje srebrnih površina uvek zahteva veliku pažnju a ti si se lepo izborio.Izgrebana površina protiv zabljeska mi se posebno sviđa kako si uradio. :super

ALEX T

Lep rad i dobra srebrna.
Nista ne fali starim dobrim maketama.
Pozz

djos & filip

Veoma lep rad, kao sto kolega rece, nista ne fali ovim starim kalupima....naprotiv
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gojko91


dragan_mig31

Mnogo lep rad.Svidja mi se metalni finis.

viper


drazen

Super je. Na suncu djeluje kao pravi :super

flanker

Lep, sve po meri urađeno. Ovo mu dođe kao neki japanski P-47.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.