Italeri 1/72 RAH-66 Comanche

Previous topic - Next topic

Sandman

Dok se majem sa sedištem McLarena, rešio sam da dodatno razbijem sebi monotoniju rada, i dodatno zakomplikujem život započetim maketama, pa evo još jedne davno nabavljenog stariteta...



Obzirom da je projektovan da bude izviđački borbeni helikopter, rešio sam da mu ne stavljam nikakav podves niti krila za nošenje raketa Hellfire, tako da će biti jedna potpuno čista konfiguracija koja će istaći njegove čiste linije...

Za sada sam se pozabavio sklapanjem nekih sitnijih podsklopova, a cevima topa sam zabušio vrhove...



Srećna izolacija svima koji je slave i čuvajte se - "Kon vam pomog'o!" (c) by Lanmi  ;D

djos & filip

Radices ga u klasicnoj zelenoj boji ili?
Sa interesovanjem pratim ovo uzeo sam isto jednog ali u revelovom pakovanju......pa da prepisujem od tebe :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Aha, neću da eksperimentišem, idu oznake iz kutije, tako da klasika tamno zeleni (ili OD, proveriću još tačno), samo što eto neću da mu kvarim liniju sa krilima i otvorenim prostorom za rakete.

mutayu

Pogledaj i prototip koji je bio na ispitivanjima u letu, mogao bi ti biti zanimljiv a potrebne su minimalne prepravke.

Sandman

Videh ga na slikama, ali nekako mi ovaj iz kutije deluje skladnije - letni prototip ima drugačiji poklopac glave elise, i umesto topa čini mi se da ima neku sondu za ispitivanje, ili jednostavno pito cev.

Inače, relativno skoro pojavile su se slike helikoptera Bell 360 Invictus koji neodoljivo podseća na Comanche.
Kako sam razumeo, taj Bell je dobio zeleno svetlo za istraživanje i razvoj, a namena mu je ista kao i kod RAH-66 - izviđačko-jurišni helikopter.

djos & filip

Tvoj rad me podseti da treba da zavrsim svog Komanca zapocetog...pre nekih 100-njak godina. Bio je skroz zelen, pa sam ga sljustio i prefarbao....sad cu valjda da ga zavrsim.
U svakom slucaju tvoj pozitivan uticaj. Pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Opa! Baš mu lepo stoji ova dvobojna pustinjska šema!

Stavićeš mu američke oznake ili neku bliskoistočnu egzotiku?

djos & filip

Iskreno ne znam :)
Moram da ga dofarbam, detalje, senzore...pa cu onda videti. Nadam se da ti nastavljas sa tvojim.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Quote from: djos & filip on 12-04-2020, 15:53:41
Nadam se da ti nastavljas sa tvojim.

Naravno :) Juče sam naprskao prajmer na delove unutrašnjosti, pa ću čim dofarbam detalje postaviti nove slike. Biće novih slika ovih dana ;)

Ziggy

Ovo mi je bila prva maketa koju sam napravio, kupio je u Muzeju Vezduhoplovstva  :super
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Sandman

Kokpit je ofarban, urađen je blagi wash i počelo je sklapanje istog, kao i još par podsklopova...



A evo i zabušenih topovskih cevi u makro modu...


Sandman

Danas sam sklopio trup sa kokpitom...





Top i turela sa senzorom za noćno osmatranje su predviđeni da budu pomični na maketi, pa sam ih tako i namestio, što će kasnije pretpostavljam i olakšati farbanje trupa na tom delu...









Spojevi polutki trupa tek treba da budu tretirani gitošmirglanjem, ali očekujem da uskoro dođem do faze farbanja jer nema previše linija panela...

pavlepav

Haha, cuveni italierijevi zazori izmedju polutki  :lol
Biće tu gitovanja i šmirglanja podosta  ;)

Sandman

Nekako se konačno izborih sa gitošmirglanjem spoja polutki.
Najviše problema je bilo sa gornje strane - jedna polutka kao da je bila malo niža od druge.
Gitovanje je ovde odradio malo jači nanos super lepka.
Sklopljena je i sama elisa - sledi njeno farbanje pa sklapanje sa glavom rotora...



Namontiran je i deo gondole topa



Na spremištu repnog točka je bio jako loš spoj polutki trupa pa sam tu ubacio malo stirenskih listića



Poklopac kabine je maskiran i zalepljen



Uskoro bi trebao da padne prajmer pa kreće i samo farbanje.

Pedja