Aeropoxy Utva-75 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Prvi put u zivotu radim meketu od rezina. Kupio sam je pre 5-6 godina a nikako nisam smogao hrabrosti da se uhvatim u kostac sa ovim izazovom, sve do sad. Racunam, ako je sad ne uradim u ovo djavolsko vreme, ko zna kad cu? Za ovaj avion sam emotivno vezan jer sam na njemu leteo 102 sata. Moji prvi letovi su napravljeni na njemu, nezaboravni letovi. A retko se kad desi da pilot napravi maketu svog aviona. Meni se to posrecilo.
Elem, izvadih maketu iz steka i prvo sam je oprao alkoholom. Probam sklapanje trupa na suvo, vidim i nije tako lose. Spoj trupa i krila, treba da se malo upasuje ali moze da prodje. Tu se malo ohrabrih pa poceh sa lepljenjem kabine.



Kabinu sam pomalo detaljisao. Dodao sam rucice gasa, koraka elise i gorive smese. Instrumente sam pozajmio od Hasegawinog F-104 :-) Pojasi su od Tamiya trake.






YU-DFY

#1
Mali update. Zalepio sam horizontalac i vertikalac, a zatim i canopy. Tu je bilo malo muke oko upasivanja. Nije leglo bas perfektno ali mislim da moze da prodje. Canopy je prilicno velik i stvarno je tesko upasovati svaki mm. Zatim sam stavio maske koje su date uz maketu. Malo sam ih korigovao. Maska za ceono staklo nije data pa sam to vrlo lako maskirao tamiya trakom. Sledeci korak je da prajmujem maketu pa da vidim koliko gresaka ima jer se na belom rezinu slabo vidi.






YU-DFY

Prajmovao sam maketu Tamiya sprej prajmerom. Bilo je znatnih gresaka koje se nisu videle pre prajmovanja. Ispravljanje tih gresaka je oduzelo nekoliko sati radnog vremena. Zatim sam ofarbao gazista na krilu crnom bojom i oker zutom koren krila i koren horizontalnog kormila. Posle toga je usledilo farbanje makete u belo. Toliko za sad. Hvala sto pratite ovaj topic.


Zoran Sivcev

#3
 Ako nije kasno i ako te ne mrzi mislim da bi trebalo da izgitujes spoj trupa i vacuumform kabine iza zadnjih prozora, taj panel ne postoji na pravoj Utvi

YU-DFY

QuoteAko nije kasno i ako te ne mrzi mislim da bi trebalo da izgitujes spoj trupa i vacuumform kabine iza zadnjih prozora, taj panel ne postoji na pravoj Utvi

Potpuno ste u pravu g-dine Sivcev. Nekako mi je to promaklo. Nije me mrzelo da to izgitujem i zafarbam. Sad mi se cini da izgleda puno bolje i realisticnje.





A evo i napretka. Ofarbao sam u kormilo pravca i kapotaz motora, a zatim prelakirao sjajnim gloss lakom. Slike friske od jutros :-)






djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

YU-DFY

Proglasavam i ovu maketu gotovom. Vise slika u gotovim radovima.


Sandman

Lepo i pedantno ispade.
Kako si radio karirano polje na spineru - farbanje ili dekal?

YU-DFY

QuoteKako si radio karirano polje na spineru - farbanje ili dekal?

Dekal. Dekali su odlicni! Nisam radio sa boljim. Inace ovi dekali dolaze uz maketu.