Land Rover Series III LWB 1/24 Revell ZAVRSEN

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Quote from: boom.boom on 28-09-2020, 09:11:43
Ja tek sad videh ovo :o!? FANTASTIČAN  :god! Sve mi deluje da je kako treba  :bravo! Možeš li reći par reči o procesu farbanja  :think? Prelep sjaj i ravnomeran!!!
Hvala ti puno.Pazi sto se tice farbanja tu i nema neke cake,sve zavisi kako razmutis boju i koju koristis.Naravno prajmer takodje,ja sam sada poceo da koristim 2K a pre njega je bio Gunze 1500 koji dodatno osmirglam pod vodom sa 3000g smirglom.Ja uglavnom uradim tri sloja,nekad i cetiri zavisi koja je boja u pitanju i kako se prima.Izmedju prve i druge pauza oko 5 minuta,posle izmedju druge i trece oko 20 i vise.Ako radis 4 onda neka bude 24h pauza.Zadnja ruka uvek da bude dodatno razblazena to je onaj mokri sloj kako ga zovu.Kada farbas gledaj da ti je povrsina izuzetno cista da nema prasine,sipaj vodu u airbrusj pa ispricaj povrsinu gde farbas,ali jbg desi se od majice, bluze,kose da upadne neki djavo i da se zalepi,zato farbari rade u onim skafanderima :D Kad zavrsis isto tako gledaj da je ostavis poklopljenu u nesto da se isto tako nesto ne zalepi,ako pak nesto bude onda ti treba bas fina smirgla da to skines,a da ne ostetis farbu,ja sam sve porucivao preko jer ovde sam jedva nasao najsitniju do 3000 gradi,a za takve stvari ti treba bas sitna do 12000.
Najbitniji proces ti je lakiranje,ja koristim Zero Paints 2K Diamond,ali sam sada nasao mnogo isplativiju soluciju i za taj novac uzmem ceo litar 2K laka koji se koristi za automobile.ZNaci ovakav sjaj tesko mozes da izvuces sa obicnim lakovima,Gunzeov je dobar onaj Cristal Clear lll ali tu moras da sibas mnogo slojeva da dobijes neki rezultat ali opet nije to to po meni.Ovaj 2K ima hardner i kada se to zategne to je kao na pravom automobilu i sjaj i cvrstoca.
Isto tako kao za farbanje radis nekoliko prelaza i uvek poslednji da bude mokar znaci bukvalno samo razredjivac sa malo laka
Ostavis da se lepo osusi par dana i ide na poliranje.Ako ti i tu treba pomoc napisacu ti sve.pozz

boom.boom

Hvala kolega na detaljnom opisu :god! Ceka me par automobila i tvoje objasnjenje mi je dragoceno! Prva na redu mi je alfa i obraticu ti se kad pocnem sa procesom farbanja!  :love
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

SerbiaModelkits

Quote from: boom.boom on 03-10-2020, 10:32:34
Hvala kolega na detaljnom opisu :god! Ceka me par automobila i tvoje objasnjenje mi je dragoceno! Prva na redu mi je alfa i obraticu ti se kad pocnem sa procesom farbanja!  :love

Vazi tu sam.Ako slucajno imas neke koje bi mozda prodao cimaj u inbox.Mozda imas nesto zanimljivo ili za trampu.pozz

Oruzar

Ja bolje uradjenu maketu automobila nikad nisam video,bez preterivanja! Stvarno daje osecaj realnosti,neverovatno nesto.Svaka cast kolega! :cheers

SerbiaModelkits

Hvala puno kolega! Steta sto nije slikana profi kamerom da se sve lepo i jasno vidi ali i ovako nije lose.Sama maketa je vrhunska i preporuka svima da je nabave