Airfix 1/72 Martin B-26 Marauder

Previous topic - Next topic

cherny

Ovo je maketa koju sam započeo pre više od 10 godina i čekala je koronu da dođe na red. :)
Ukratko, Airfix Marauder, bazično dobra maketa. Prerezao sam celu maketu, rivetirao je, dodao detalje u unutrašnjosti, QB naoružanje, True Details točkove, kupola je od Italeri B-25. Dodao sam i oklopni panel ispred kabine sa obe strane trupa od samolepljive folije. Dorađena su poziciona svetla, reflektori za sletanje i poziciona svetla na repu. Ofarban je bazično sa uljanim MM Olive drab, post shading je Gunze Olive Drab, sa donje strane je Gunze siva. Dekali su od Hasegave.

Prljanje je rađeno kombinacijom sunđera, Tamiya šminke i Tamiya smoke. Chipping je opet kombinacija sunđera, srebrnog flomastera i olovke i detaljisanja četkicom sa MM Aluminijum. Wash je Tamiya Brown Wash. Nakon toga je dobio filter laka pomešanog sa Tamiya Smoke, da se sve ujednači. Finalni sloj je Tamiya Semi Gloss, sija se u prirodi manje nego na fotkama, zbog osvetljenja. Interesantni su ovi OD Marauderi, čini mi se da su oguljeniji i prljaviji od bilo kojih drugih amera, tako da mi je bio izazov da dobijem baš taj teško izraubovani izgled. Pucajte sa komentarima. :)










Pedja


Sandman

Rekao bih da ti je ovo jedna od najbolje urađenih maketa - i farbanje mi deluje dosta bolje (više si se igrao sa nijansiranjem boje), a i chipping i sami detalji na maketi.
Konačno da dočeka vitrinu - sećam ga se još iz ranog perioda sklapanja, već i zaboravih da si ga započeo  ;D

AcaDinic


djos & filip

Fantastican rad, ne znam na sta bih pre obratio paznju, brdo detalja odlicno uradjenih.
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

djnik

Fantasticno odradjena maketa, eto kako i stari Airfix moze odlicno da se uradi. Kao sto si rekao ti OD Maroderi su se dosta gulili i to si verodostojno i prikazao.  :cheers

zivorad

Od onog krampa napraviti ovo -  UMETNOST .

:god :god :god :god :god

Jovac

Svaka čast za rad. Odlična maketa.

Lanmi

Odlično je ispao na kraju. Čiping je ispao super, nijansiranje boja isto, detalji. Vrata bombaluka su spektakl, kako se drže uopšte. Dobro si ga završio pre punoletstva  :)
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"