AV 8B Harrier II 1/18 Hobby Boss (ZAVRSEN)

Previous topic - Next topic

flanker

Napisah ja da će ovaj da poleti.
A evo upravo naš državni vrh traži odgovarajuće LOVCE-BOMBARDERE...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits

I evo konacno uskoro zavrsenog kokpita.Ostaje jos par stvari da dodam,a razmisljam i da neke promenim,kao npr ove gornje pojaseve nekako su mi sumnjivi.Prilicno sam zadovoljan kako je ispalo i konacno sledi laksi deo a to je sklapanje velikih delova.no videcemo.Pojaseve sam uradio ove donje od trake i stirena,a gornji su od zice a zica je pokrivena bulzirom ali razmisljam se i gornje da uradim od trake.Ako neko od kolega zeli neka slobodno da neku sugestiju,primedbu izuzetno bi mi znacilo.hvala i pozdrav







get a url for an image



upload image no registration


SerbiaModelkits

#17
Poceo sam sa osvetljenjem da bi mogao da nastavim sklapanje Harriera,tako da prvo postavljam svetlo na prednjem trapu da bi mogao da zatvorim kokpit i ceo taj prednji deo,kao i osvetljenje u samom kokpitu,tu cu dodati jos jednu vecu led zelenu diodu da to bude lepse osvetljeno...






SerbiaModelkits

#18
Pozdrav svima.Igrarija se nastavlja ovog puta zavrsavam osvetljenje na Harrieru.Nasao sam neki stari RC sistem cini mi se da je bio za neki Helikopter ima blic svetla i uz odredjene modifikacije dobio sam odlican sistem za avion.Potrudio sam se da to sve izgleda realno i uverljivo i sada konacno mogu da se pozabavim


org/][/url]

Diode nisam ovaj put lepio nego ih fiksirao blu takom da bi mogle lakse da se skidaju ako pregore...




One slivnike oko turbine sam prosirio stirenom i sada nema supljina,naravno kada se to zalepi bice top






Evo video linka gde mozete da vidite kako osvetljenje funkcionise
https://www.facebook.com/DuleModelkits/videos/2638822936368754/

Planiram da prekidace postavim unutar aviona ,tacnije na mestu gde su napravili otvor da se vidi motor Harriera ima vratanca koja se otvaraju i zatvaraju i tu planiram da sakrijem prekidace da ne idu vazni zbog zica .

SerbiaModelkits

#19
Nastavak na Harrieru,potpuno sam zatvorio donji deo trupa aviona kao i spojio krila.Ima tu prostora da se nesto zagituje,a neke supljine su vidljive posto srafovi nisu zategnuti do kraja.Znaci katastrofa od makete.Model na nekim mestima ima srafove koji bi pored lepka dodatno zateglli trup i krila,ali u ovom slucaju srafovi su beskorisni jedino na trupu su uhvatili a na krilima samo slajfuju i ne stezu nista.Ja prosto ne mogu da verujem koje je ovo djubre i kako su sve ofrlj uradili da je to jezivo.Takodje tu su i krilca koja su kao trebala da budu pokretna ali i to je tako bezveze uradjeno da kada ih pomerate ona odpadaju jer ih drzi jedna rupa i jedna kockica sa rupom koja se posebno lepi da odredjenom mestu,a krilce je ogromno i tesko,znaci nema gde nema promasaja tako da cu njih da zalepim.










SerbiaModelkits

Nastavljam zavrsno sklapanje Harriera.Ovaj put kako sam i najavio povezao sam kablove i uspeo da ceo sistem osvetljenja postavim u sami trup,tacnije mesto gde je motor koji ima poklopce koji se mogu otvarati i tu planiram da postavim prekidace.Sve se idealno uklopilo pa cak i sistem za 4 baterije tako da nece uopste biti ikakvih kablova vani nego sve lepo unutra i neprimetno.Prilicno sam zadovoljan kako je sve ispalo i sada konacno mogu da sklapanje privodim kraju






Osvetljenje zaista izgleda fenomenalno i podize ovaj krs na veci level :)
Evo linka kako to izgleda
https://www.facebook.com/100007232208666/videos/2643337895917258/?extid=DN45chmRXIs2EnNg

SerbiaModelkits

I evo doslo se do samog kraja sklapanja ove strvine.90 posto je sklopljen,ostalo je naoruzanje kao i razna vratanca koja cu posebno farbati od aviona.Tako posle 2 meseca stizem do samog finisa






SerbiaModelkits

Kako sam i ranije najavio postavio sam magnete na nosacima naoruzanja i samom oruzju.Magnete jedino nisam postavio na projektilima zato sto oni vec imaju mogucnost da se skidaju.Magnete sam postavio zbog lakseg transporta makete da ne bi doslo do ostecenja,a i mislim da je estetski i vizuelno mnogo dobra stvar.Pa tako ako klijentu dosadi u svakom trenutku moze da skine naoruzanja sa aviona :)
Svuda sam postavio po dva magneta na mestima gde su isle plasticne tiple,jedino sam na tankerima postavio po tri zbog velicine i tezine pa da bolje drze...








I evo kratkog videa kako to sve funkcionise

https://www.facebook.com/100007232208666/videos/2647666952151019/?extid=6L09mZqm9NnNZskR

SerbiaModelkits

Konacno nazire se kraj,uradio sam prajmer ,sada sledi preshading i boja,potrudicu se da to ispadne kako treba






SerbiaModelkits

Pre shading zavrsen ovih dana konacno krece farbanje ove nocne more :D





SerbiaModelkits

I da kraj je blizu! Kraj jedne katastrofe,nocne more! Maketa koja me 3 meseci unistava psihicki i taman kad pomislis da vise nema sta da te iznenadi,na kraju kao ona visnjica na vrhu torte,useru mi se u zivot dekali.Ja sam video svasta,ali ovo nikada u zivotu.Akademy je za ovo majka Jana,bar znas sta ocekujes,a ovo je macka u dzaku.Nisam ispratio koliko je stara maketa,ali dekali uzas,ne dao vam bog da treba nesto da maskirate i pored laka,oni nabubre i podignu se i kanta! Sa malim natpisima nije bilo problema,ali ove oznake na repu koje su radili iz komada je najveci promasaj u istoriji.Harrieru sam trebao da uradim verziju Ace of Spades,ali od keceva je ostala nula,duplo golo tako da ce biti Avengers sto je po meni neka klasicna i zaista lepa sema.O semi za postavljanje dekala to je bruka ziva,totalni promasaj,gledate semu na kojoj je avion sa ful rivetima,a uzivo imate ciglu.Nema,poludeo sam totalno i jedva cekam da ovo zavrsim.Maketa je odlicna za mazohiste i ljude koji vole custom work,znaci lagano i jedno godinu dana rada i od ovog mrtvaca se moze napraviti lepa maketa,da se dekali urade stencilima i da to bude zaista perverzija.Da je ovo moja maketa ja bi tako uradio,jer ovi dekali su dno dna.
Sto se tice bojenja koristio sam Gunze,a kada su one nestale prvi put sam koristio Real Colors i zaista sam odusevljen bojama,podsecaju na Tamiyu.
Posle farbanja uradio sam postshading sa smoke bojom,da malo pojacam detalje,uradjen je i wosh,kao i malo osencenje na krovu sa svetlijom nijansom da izgleda kao izbledeo.Klijent zeli da avion bude ekstra zamazan bavicu se jos tim detaljima.Ostalo je jos canopy da ofarbam i da povezem lampicu za kokpit za svetlo.Maketa je bukvalno gotova sto se tice delova i naoruzanja,uradio sam par fotografija da probam aparat i cisto da vidite kako to izgleda.U narednom postu to ce biti detaljnije oslikano



















SerbiaModelkits

#26
I evo ga konacno! Poslednja objava na temu Harriera.Polako ali sigurno posle nesto vise od 3 meseci rada Harrier je spreman za let.Nema potrebe da se ponavljam,pratili ste sve i videli o cemu se tu radi.
U finalnoj rundi pozabavio sam se detaljisanjem makete,prvo sam malo pojacao detalje na Canopy konkretno zadnji vertobran izuzetno prazan sem ovih ogledalca,pa sam malo zacinio to i dodao onaj mehanizam sa unutrasnje strane,to sam napravio od stirena,dodao po neku zicu itd,onda sam napravio rucice za povlacenje i to je ispalo odlicno.Sto se tice same makete radio sam sencenje da malo ishabam limariju,dodao sam malo korozije i rdje na pojedinim mestima,tu sam koristio fenomenalne AK pencils.Sve u svemu zadovoljan sam kako je ispalo obzirom da ovo nije moj fah ali volim da napravim ekskurziju i u buducnosti cu nesto za svoju dusu raditi jer imam par jetova koji su mi ostali.
Objavicu dosta slika,na crnoj i beloj pozadini da vidite kako to deluje.Naravno sve ovo ne bi tako izgledalo na slikama da nisam pozajmio profi aparat,zaista sam odusevljen kako slike ispadaju jer bez profi kamere iskreno pola stvari se ne vide tako da imao sam tu srecu da mi prijatelj to pozajmi.
Ako zeli neki kolega neka slobodno  iznese misljenje o ovom radu.
Hvala puno svima na podrsci i hvala sto ste pratili ovaj visemesecni projekat








































































Sa ukljucenim svetlima



Evo linka mog FB profila gde mozete da vidite video kako osvetljenje funkcionise
https://www.facebook.com/100007232208666/videos/2673780679539646/?extid=drpYTejLP1qSGmkp

Hvala svima na paznji i sto ste ispratili ovaj visemesecni rad.Pozdrav svima



milan78

Instagram-Peacockscaleworx

SerbiaModelkits


Poseidon