AV 8B Harrier II 1/18 Hobby Boss (ZAVRSEN)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

 Ne znam odakle da pocnem.Skoro me je kontaktirao covek koji vec duze vreme ima ovo cudo u podrumu i posto nije  vican i nema vremena pitao me je da li sam u mogucnosti da poradim na ovom cudu od makete.Posle malo istrazivanja i konsultovanja sa ljudima koji su doktori u ovom hobiju narocito za Avio makete,pristao sam da probam da pokusam da ovo cudo ozivim.Ni malo lak posao pre svega zbog velicine same makete,trebace mi dosta prostora ali snacicu se.Pre svega pristao sam ovo da uradim jer konacno mogu svoj trud i rad da lepo naplatim.
Sto se tice same makete nisam jos dovoljno istrazivao,jer imam nekih zapocetih projekta pa dok to ne zavrsim necu se posvetiti ovom modelu.Koliko sam uspeo da vidim tj procitam o samoj maketi,ljudi koji su je radili kazu da je dosta ispromasivana i da ima dosta falinki.Posto covek nije maketar i ne opterecuje se mnogo oko tacnosti modela trazi da se uradi iz kutije bez mnogo ulaganja i prepravki jer to sve kosta...
Svakako ako neko zeli da da neki savet,kritiku,referencu svaka pomoc je dobrodosla...
Za neko vreme cu detaljno slikati svaki deo


the sawmill post falls

SerbiaModelkits

Pozdrav ljudi,evo danas sam malo uspeo da nadjem vremena i da  detaljno pregledam i poslikam unutrasnjost ovih kutija.Zaista sam odusevljen samom paznjom u pakovanju i oznacavanje svake kutije i kesice brojevima i slovima.O detaljima necu previse pricati jer ovo nije moj fah,ima ovde ljudi koji znaju svoj posao i oni mogu najbolje da ocene ovu maketu sto po detaljima,sto tacnosti.Ja jedino mogu reci da je sve na mestu,paneli perfektni,riveti,svaki detalj apsolutno naglasen,trapovi su ubitacni koji imaju i opruge pa to sve na kraju bude amortizovano.Takodje kokpit brutalan.Nego to sve ce najbolje opisati slike.Kada se pogleda sema to deluje nekako prosto tj da nema mnogo delova,ali kada se ove kutije otvore,to samo ispada.Ukupno ih je preko 240.Slikao sam kako idu slova po kutijama,Ukupno ih ima 3.A,B i C i posebno su pakovana krila i trup zbog velicine
Evo slika

upload host




upload a pic online
free online picture upload

post images

nearest gas station in the area


I evo to je nesto ukratko prikazano.Ima bas dosta delova pa da ne pretrpavam slikama,kada budem krenuo u gradnju tada ce se sve bolje prikazati

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits


SerbiaModelkits

#4
I evo konacno vikenda namenjenog samo ovoj strvini.Zapoceo sam radove na Harrieru ,pre toga malo sam istrazivao i otkrio dosta zanimljivih stvari o maketi,a kasnije sam se uverio i teoriski.Krenuo sam sa trapovima(stajni) i zaista su neverovatno uradjeni sa sve amortizacijom,sve se sa lakocom sklapa i pasuje tako da nisam imao nikakvih problema.Najveca mana kao i kod celokupnog modela jesu detalji,zaista sada bi se prosto izrazio ali bukvalno tuga,cemer i jad.Negde sam i procitao da je ovo kopirana Trumpeterova 48 ca.Sve u svemu kada se trap uklopi sa amortizacijom to izgleda veoma dobro.Postavicu i link za video sa mog FB profila da pogledate kako to sa amortizacijom izgleda uzivo
Evo nekih slika

[staying emotionally strong


Evo video linka sa amortizacijom : https://www.facebook.com/DuleModelkits/videos/2574201586164223/

Dalje sam presao na srce ove zveri,a to je cuveni Pegasus koji je solidno uradjen,ali opet detalji duplo golo,stvar koja vadi ovaj Pegasus jeste sistem unutar njega koji omogucava da se izduvnici rotiraju,sva cetiri istovremeno kao i rotiranje turbine(ventilator) Veoma glomazan deo i prilikom spajanja ostaju par supljina koje sam zagitovao kao i dva nejasna udubljenja na osovini .Oprostite ako pojedine delove ne nazivam kako treba ipak ovo nije moj fah

is intermittent fasting bad







I za kraj ovog danasnjeg druzenja,radio sam i sklapanje nosaca za naoruzanje i tankere.E ovo je vec uradjeno perfektno.Prosto je neverovatno da se ovako gabaritnio delovi uklapaju bez greske.Prosto kada se malo osmirgla deo izgleda kao je celovit to sam bas i slikao da vam pokazem.To je ukupno i najbolja ocena za ovaj kit,uglavnom svi je ocenjuju sa najboljom ocenom sto se tice preciznosti sklapanja,ostalo je ostalo :D
Takodje uradio sam i par projektila i to izgleda takodje vrhunski.Sami nosaci imaju kao tiple koje se posebno umecu i one se kasnije udenu u nosac za projektile...
what are your short and long term goals




Evo kako izgleda kada se dva dela spoje i kada se malo samo osmirgla,bukvalno panele nema,jos kada dodje prajmer izgledace kao ceo komad

short term smart goals for fitness








SerbiaModelkits

Pozdrav svima,evo malo vremena za vikend pa sam nastavio radove na Harrieru.Ovaj put sam ofarbao vecinu delova koje sam prethodni put sklopio.Motor,trapove,kutije za trapove,kao i pojedine delove sedista,takodje sam poceo da lepim delove koji se nalaze oko turbine...sve u svemu ide odlicno i kada dodju detalji bice to super.Super je i to sto i pomocni trapovi imaju opruge ,tako da ceo avion ima mogucnost da se amortizuje.Vlasnik je takodje trazio da uradim i osvetljenje pa cu i to vremenom detaljno da slikam...






how to get mentally stronger

is lacroix bad for you





Takodje voleo bih da  mi neko od kolega da misljenje  vezano za cenu gradnje ove makete.Znam da je totalno neumesno ali ja stvarno imam problem s tim.Kada mi je klijent doneo maketu uopste me za cenu nije pitao.A ja se avionima nisam bavio pogotovo ne velikim skalama,pa se bojim da ne preteram u vezi cene sto vise sto nize.Pa ako je neko od kolega voljan da mi da neku smernicu kako naplacuje svoje radove ili kako maketari naplacuju  neka napise,bio bi jako zahvalan.Hvala unapred

SerbiaModelkits

Evo nastavka radova na Harrieru.Ovog puta kokpit koji ce pretrpeti najvece promene,bar se nadam :)
Katastrofa je blaga rec za ovo sto su uradili.Kokpit je promasen skroz,skoro u svakom segmentu mnogo falinki,preterano.Istrazivajuci po netu nasao sam rad jednog maketara koji je brutalno uradio posao na celom avionu,na kokpitu posebno.Tako da sam dosta ideja skinuo i pokusacu da sve to uradim na ovom avionu.Krecemo redom.Kada se kokpit spoji sa svim delovima to i ne izgleda tako lose,ali tu se najvlja najveci problem,a to je da sve deluje pretesno tj ne deluje nego izgleda,palica bukvalno udara u instrument tablu i to izgleda jako lose.Zato sam resio da ceo taj deo pomerim pozadi da bi dobio prostora da to izgleda normalno.Uzeo sam kutiju za prednji trap i isekao deo,tako da bi mogao ovu kadicu za kokpit pomeriti jos pozadi.Tu se sada javljaju velike praznine koje cu popuniti stirenom.Dalje instrumenti sa strane su samo tackice tako da sam njih odstranio i pokusacu da napravim normalne prekidace da to lici na nesto.Sediste sam oblozio krep trakom koja vise podseca na onu medicinsku koja ima teksturu koja imitira slican materijal koji je na sedistu.Glavnoj ins.tabli sam napravio otvore,da to izgleda sto realnije,a posto je i ona promasena i na njoj cu dosta promena napraviti.Sve u svemu mnogo posla i nadam se da ce to ispasti kako treba.Oprostite ako neke delove ne nazivam pravim imenima,ali slike ce dati najbolji uvid u stanje...

Ovako izgleda kokpit pre rezanja i pomeranja kadice



Ovde je prikazano secenje kutije za prednji trap,pomeranje kadice,kojoj sam na prednjoj strani dodao drzace da bi sprecio pomeranje napred,kao i drzace ispod,inace ispod su vec bili ali su oni bili tesni kada se kadica pomeri,pa sam njih uklonio i postavio stiren






Nakon sto je kadica pomerena,kokpit izgleda ovako


sawmill restaurant castle hayne

Evo slike sedista,koje sam izlepio trakom,posto je sediste od gume bez ikakvih detalja i izgleda zaista ocajno,takodje nema ni rucica za katapult,bukvalno duplo golo.Pa sam uradio i rucicu i planiram jos dosta tih instrumenata u zadnjem delu kokpita ali otom potom,prvo ove rupcage da se zakrpe


best brunch wilmington nc





Na kraju ove seanse,sam spojio kokpit sa trupom da proverim kako se to sve uklapa,da nisam malo preterao u rezanju :D
Probao sam da vidim kako se canopy uklapaju i sve je to odlicno.Takodje stakla su krs,bez ikakvih detalja sem ogledalca :D Ali boze moj .To izgleda ovako


full service menu


YU-DFY

Pohvale za napredak.
Mislim da ti je textura na sedistu pregruba. Ako nije kasno zameni je sa finijim materijalom (ako nadjes).
http://www.ejectionsite.com/av8bseat.htm

boom.boom

Ili možda (u krajnjem slučaju) preći tečnom plastikom preko ovog materijala  :think.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

SerbiaModelkits

Idalje traje borba na kokpitu ,dosta samogradnje,jos je to sve sirovo,ocekujem neke dodatke za njega da bi dobio na detaljima u vidu prekidaca za ins.tablu.Kokpit sa unutrasnje strane sam suzio uz pomoc stirena da bi dobio na sirini ovih konzola sa strane sedista.Dalje paneli unutra su radjeni takodje stirenom posto su originalni kratki za ovu pomerenu verziju.Na glavnoj tabli sam otvorio jos jednu rupu da bi dobio originalni izgled.Sve u svemu napreduje polako.








Pedja


SerbiaModelkits

Kokpit saga se nastavlja.Ovaj put dosta samogradnje.panel koji se nalazi iza sedista je bukvalno bio prazan pa sam resio da koliko mogu skinem sto vise detalja sa originala,ima tu jos dosta posla dodati kablove itd ali ovo je neki izgled otprilike.Dalje radio sam takodje detalje na kontrolnim tablama u vidu pojacivaca dok jos uvek cekam prekidace.Sediste sam presvukao zbog grubljeg materijala pa sam sada uz pomoc Green stuffa oblozio delove sedista i zatim odozgo istiskao trakom koja ostavlja tragove poput slicnog materijala na sedistu...jos mnogo posla ali bice vredno obzirom da je original zali boze


blade and soul wallpaper
fosters home for imaginary friends wallpaper







pavlepav

Auu, svaka tebi čast kad si se uhvatio u koštac sa ovom grdosijom, pazi kad je kokpit veličine makete u 72ci, raketa ko maketa u 48ici...  :o
Nek ti je sa srećom!  :cheers

SerbiaModelkits

I evo konacno nastavka na Harrieru.Napokon su mi stigli dodaci u obliku prekidaca za kokpit pa sam nastavio sa gradnjom.Komplet prekidaca je od Top Studia i moze se iskoristiti za 3 razmere tipa 1/12 1/16 i 1/18. Pakovanje sadrzi 20 prekidaca i u ovom slucaju zavrsice mi posao mada mi treba i vise,ali gde zatreba upotrebicu zicu za klavir kao zamenu.Po dodavanju prekidaca,krenuo sam u farbanje i detaljisanje i nazire se neki finalni izgled,ima jos dosta tu posla oko dodatka kablova,pa finalnog wosha i matiranja,pojaseva za sediste itd...



high quality image hosting

upload photos to internet free



anonymous image upload

upload pictures and get links online


upload image to internet



Poradio sam na jos nekim detaljima ojacao sam deo oko opticke kutije kao i na dnu sam ubacio kruzne stapice umesto utisnute imitacije

upload photo to forum




upload image forum
image hosting forum

Ovde sam instrument tabli dodao providnu plastiku da bi dobio ful izgled kada se to popuni dekalima i providnim lakom


SerbiaModelkits

sto bi rekao Bora Corba u istoimenoj pesmi Ostani djubre do kraja,pa tako Harrier nastavlja po starom sa svim svojim manama,kada se spoji prednji deo tj deo gde se nalazi prednji trap i kokpit sa telom,konkretno mesto gde se nalazi turbina dobiju se prelepe rupe :D Naravno tu se vrlo lako uocavaju i supljine od kutije za prednji trap tacno kod turbine tako da cu sve to morati da pokrijem stirenom da bi to ipak licilo na nesto,kao i ove slivnike tj zastitnike moracu da produzim za koji mm .Sve u svemu uzas




picture hosting