MiG-21UM "Demon sa Slatine" KP 1/72

Previous topic - Next topic

Gojko91

Dobro poznata KP maketa, sa malim kao poboljšanjima u vidu riveta, tockova...svi znamo dobro KP  :zvizduc
Maketa predstavlja avion iz sastava 83.lap baziranom na aerodromu Slatina kod Prištine. (1992-1995)
Maketa za divno čudo nije teška za rad, ali ima natezanja oko sređivanja pojedinih elemenata.
Kabina detaljisana, namerno otvorena, čini mi se sa sam avin ima više "šmeka" sa otvorenim poklopcem kabine. Farbano Mr. Color bojama, prljano MiG vošem, i na kraju matt lak valejo (preporuka).  Dekali LH.
Evo fotografija, pa da više ne davim. :caooo














chikavili

Lepo uradjeno  :super

Samo jedna mala primedbica - ukoliko me secanje dobro sluzi, taj avion, u vreme kada je imao demona na sebi, nije imao ofarban prsten na pocetku uvodnika vazduha, vec je bio boje cistog metala (neobojen). Ne smem bas sa 100% sigurnoscu da tvrdim, ali u mom secanju je tako.


Vladimir

Ф89 НС

milan78

Odlican mig.Prsten je bio prefarban,to kaze i LH uputstvo kao i slika koja se nalazi u samoj brosuri dekala.E sad KP nije onaj stari KP vec je to Rv aircraft sa dodatkom naoruzanja i sl.Drago mi je da je ok za sastavljanje jer planiram uskoro. :cheers :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad


djos & filip

Odlican rad, i lepo videti dvoseda uradjenog
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gojko91


chikavili

#8
Quote from: milan78 on 04-05-2020, 19:52:13
Prsten je bio prefarban,to kaze i LH uputstvo kao i slika koja se nalazi u samoj brosuri dekala
Prihvatam sugestiju naravno, vrlo moguce, zato sam i rekao da ne tvrdim nego mi tako nesto u secanju ostalo, ali davno bese, omatorilo se ;)

EDIT: Evo, javno se ispravljam, secanje me prevarilo - iskopao sam fotku koja to i dokazuje ;)
https://media.tangosix.rs/2016/09/16173-SRJ-555x390.jpg

Gojko91

@chikavili
Upravo mi je ta fotografija služila kao referenca tokom izrade makete.  :caooo