Russian soldier with piano

Previous topic - Next topic

kru65mi

Grozny 1994 godine, jedan reporter je napravio ovu prekrasnu sliku ...



Kolege iz kluba su mi , cim sam nabacio ideju da bih ju rado pokusao realizirati, ubrzo donijeli kesicu ruku, nogu, glava, ... mali raj za Dr Frankensteina   :naughty
Iz nekog tamnog coska je iskocio i Verlindenov set "The Last Party" - dva dojcera i klavir ...

A virus i kvarantena su ucinili svoje ...



Probe "nasuho"



Buduci da se radi o prvoj figuri ( koja bi trebala tako izgledati) stanjio sam vec postojece dijelove i prekrio ih Tamiya dvocomponentnim kitom.





Naravno, dopustio sam si malo pjesnicke slobode ...
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Goran A.

#1
Hoćeš li preraditi klavir, pijanino (šta li je već), da liči na ovaj, ili ostaje takav?

kru65mi

Vec preradjeno, ovaj je sluzio svrsi samo radi jedne stvari ...



Vec je i obojan i umrljan, nema odmora dok traje obnova   :super









Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Kerber

ideja je sasvim OK!
A sad, kao coveku koji se bavi instrumentima sa dirkama, mala sugestija, jer mi malo "ne ide" : Smanji mu ove rogove sa strane gde su dirke - manual, do donje letve ispod dirki...ovoliki rogovi su nesto nevidjeno. I jos jedna stvarcica - svaki pijanino ima 2 a neki i 3 pedale...ovde je samo jedna. Uvek su od mesinga - pa nije lose to tako ofarbati.
Pozz!

kru65mi

Kolega hvala na primjedbi ...
Rogovi skraceni i pedala "izbronzana" ...
Ovakve kritike su ono sto volim, to cini srce foruma ...



Hvala vam na vasem vremenu i primjedbama,
Kruno

nesha

Meni je ideja savršena. Sad i ja da kažem za klavir. Ona potpora nogica je četvrta sta, ne okrugla i koliko se meni čini, u donjem delu odlomljena ukoso, pa je nešto kameno sivo kosckasto podmetnuto, tako ja bar vidim sliku.
Mislim da je klavir sjajno lakiran, a da gro onih fleka u stvari čine oguljotine u laku.
Pratim sa velikim intresovanjem :cheers

kru65mi

Decki, da se razumemo, ja ne pokusavam napraviti kopiju klavira ... ovo je moje vidjenje slike  :super
Znam i ja da tu jako puno stvari ne stima i nije tocno, ali su "izmedju" i moje male mogucnosti  :uaaa
U svakom slucaju zahvaljujem se svima na savjetima i iznad svega na kritikama  :god
Znaci : klavir gotov, prebacujem paznju na ruju ...





On je vec "obucen" ... ovdje je cista poezija jer na slikama iz perioda se vide svakakve uniforme iako sam vidio samo na nekoliko ovakav jednobojni kombinezon. Kazem kombinezon jer mi se cini takav i takvog sam uradio - u tocnost necu ni ulaziti jer onda prici nikad kraja  :think
Dodao sam dzep na desnoj nozi i nista vise. Glava je ispala iz iste vrecice a s njom i subara koja mi se nije svidjala ... zato sam ju napravio novu ...
Nazalost, ove slike su mutne i nema smisla da ih kacim
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno


kru65mi

Jednobojnu uniformu je tesko "oziviti", srecom ova ce dobiti jos fleka i prljavstine, ali da odmah razbijem monotoniju dodao sam crvenu maramu, mali detalj koji pomaze  ...











Srecom, slike su fenomenalno lose pa se vidi sve   :lol
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

kru65mi

Scena polako dobija neki izgled; obicno krenem s idejom koju razvijam putem, tako je i ovdje ...













Bice tu jos dodavanja terena, krsa, bojanja ....
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

zamorano

#9
Baš je dobar, ima neki šmek da privuče pažnju, a nije nimalo pretenciozno ili patetično kako takve scene umeju da budu. :cheers

Jel' na originalnoj fotografiji gore na klaviru sneg? Ili su ga ptice... Neka prljavština odozgo bi mogla još da doda širinu priči, pretpostavljam da već imaš ideju pa neću mnogo da se mešam. Zasada odlično ide :).

Pozdrav!

UPDATE: haha, dok sam se ja setio da kliknem save na komentar, stvar je već završena, sa sve dodatkom na klaviru :). Svaka čast i za brzinu :).