Trio

Previous topic - Next topic

kru65mi

Eto, pricajuci s Draganom Cveticem ( dragan_mig31 ) o dioramici "121" i figurama koje sam tom prilikom napravio, rodila se ideja ...
Naime, Dragan bi zelio uraditi vinjetu po slici na kojoj su on i njemu dva vrlo draga prijatelja, nazalost oba prerano preminula.



Major Mihajlo Ivanovski Miks  pilot komandir FOT eskadrile ( obuka i trenaža ) na desnoj strani, Dragan Cvetic u sredini
i lijevo Slobodan Mihajlovic Chobe, podoficir, specijalist za aerodromsko osvetlenje i zemaljsku navigaciju.
Slikani su ispred aviona An-2  ... i Dragan bi napravio avion, ali figure mu nedostaju.
Prihvatio sam njegovu ponudu ( o cijeni necu, ganjace me za porez ) iako teska srca jer vec sam probao uraditi figure ali da lice na nekoga i to u 1/72 - jos nisam...
Kosture sam uradio od bakrene zice i nastavio TAMIYA dvokomponentnim kitom. Krenuo sam od krajeva: Chobe i Mikso.   



Na uradjenim greskama ( kojih je bilo vise nego cete ikada saznati) smo se puno puta nasmijali, ali su figure pomalo rasle ...









U ovoj fazi ove dvije figure su skoro gotove, iduci je Dragan - obojica smo nestrpljivi da vidimo rezultat
Slike nisu bile namjenjene za objavu ali je Dragan navalio ... prema tome on je kriv ...   :naughty
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Miroslav Š.

Gospodo, jedno veliko BRAVO za ideju i realizaciju (koja je odlično krenula). Pratim...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

kru65mi

Hvala ti Miroslave, drago mi je da ima zainteresiranih ...
Zapoceo sam i izradu sredisnje figure stvarajuci cvrsti spoj s lijevom figurom da bih mogao nastaviti ...



U medjuvremenu mi je stigao novi kit  - GREEN STUFF  - o kojem se puno pricalo pred 20-tak godina kada sam zapoceo izlet u figure ... Moram priznati da je izvanredan : mekan, ljepljiv, obradljiv ...





Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

dragan_mig31

Odlicno ide za sada.Jedva cekam da sve bude gotovo pa da krenem sa izradom makete i osnovu.

Janjic

Bravo za ideju i za urađeno! Veselim se nastavku :)
凸(¬‿¬)凸