Arma Models Mi-24 zakivci u pozitivu 1/48

Previous topic - Next topic

Oruzar

Pozdrav kolege,

Predstavljam vam novi proizvod ruske kompanije "Arma models" set №4823, u pitanju je 3d dekal print zakivaka u pozitivu za Mi-24V/VP/VM u razmeri 1/48,za maketu koju pravi takodje ruska kompanija Zvezda.

                       

Ova maketa je vec dobro poznata,i neki od vas je sigurno i poseduju i pitaju se zasto na njoj nema zakivaka.Pa zato sto je na pravom helikopteru 99,9% zakivaka u pozitivu.Zato je i dobro sto ih nema na maketi,jer bi se u toku sastavljanja makete,smirglanjem veci deo njih ostetio ili zauvek nestao.To bi bilo veoma tesko ili skoro nemoguce replicirati na maketi.

Ove 3d projekcija pokazuju kako...zakivci bas fale na maketi.



Takodje je tu i makar jedna fotografija pravog helikoptera gde se vidi koliko je to potrebno.




Ovde vidimo razvijenu semu pripreme za 3d print zakivaka.



A ovako izgleda kad se proizvod aplicira na zvazdinu maketu.








Gos.Evgenij,vlasnik kompanije Arma Models-a i njegov tim,su se mnogo potrudili u istrazivanju i pripremi za finalizaciju ovog proizvoda. Zakivci su toliko fini da se fotoaparatom ne moze prikazati na tabaku kako to izgleda uzivo,tek pravi efekat se dozivi kad se proizvod aplicira na model.Ceo helikopter je obradjen i zakivaka ima dovoljno za jedan model,sveobuhvatno.

Zakljucak je da se postize mnogo na realnosti makete.Proizvod se veoma lako aplicira pre farbanja makete,nakon toga sto je komplet sastavljena,mada moze i iz segmenata.Nakon toga prajmerom se "zatvaraju zakivci".
Proizvod je za maketare sa malo naprednijim iskustvom.

Moze se kupiti porucivanjem direktno sa sajta Armata Hobby-a:
https://arma-models.ru/?fbclid=IwAR2XXbjIJV0WPvvHo6x6JdjbDiPScnMijCv-jZB5-s6gWxCGKyBe_PwAmqo

Hvala svima koji su procitali prezentaciju.
Takodje se zahvaljujem svom prijatelju Evgeniju,vlasniku Arma hobija.

Svaki komentar je dobrodosao.

Srecno maketarenje.

presko

Može li par reči o postavljanju zakivaka na maketu?

Oruzar

Naravno.
Zakivci se nalaze na dekal papiru,te se isecaju kako je obelezeno u upustvu i postavljaju kao i klasicni dekali na mesto gde to uputsvo ukazuje.Nakon susenja filma dekala oko sat vremena,moguce je prespricati air brush-om,maketu,bilo kojim prajmerom koji ce odgovarati hemijskom sastavu boje koja ce ici nakon prajmera.Bitno je dakle da se zakivci postavljaju nakon toga kad je maketa ili segmenti u celosti skloppljeni.

viper

Već sam ranije  koristi HGW zakivice i odlična stvar...

Oruzar

Quote from: viper on 26-06-2020, 12:48:07
Već sam ranije  koristi HGW zakivice i odlična stvar...

I ja sam,odlicna stvar isto!