VIVE LA FRANCE (Revell 1/76)

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Evo nakon godinu i sedam mjeseci da i ja nešto postavim na forum.

Prošle godine dobio sam na poklon Revell maketu (prepak Matchbox-a iz 1983)

https://www.scalemates.com/kits/revell-03278-char-b1-bis-renault-ft17--1192777

u kojoj dobijete dva tenka, FT.17 i Char B1 bis. U paketu dođe, neka ruševina, ustvari zid sa prozorima i vratima, te nekoliko figurica. Na kutiji piše da je razmjera 1/76.

Iskoristio sam dvije figurice i FT.17. (biće prilike i za drugi tenk). Drvo sam napravio od raznoraznih grančica, lijepio i uklapao. "Lišće" je spužva koju sam ubacio u blender, te naknadno ubacio boju i pustio da se suši.

Stirodur je osnova, a na stirodur sam lijepio Krea pastu i malo utsnuo tragove gusjenica. Trava je Noch i ljepljena je direktno na stirodur. Desni donji dio je rezin, tu sam ubacio malo rijeke.

Figurica koja stoji uz drvo je malo korigovana. Odsjekao sam ruku na tri dijela, odvojio pušku i napravio čuturu za vodu, te vratio ruku o sadašnji položaj. Puška je prislonjena na drvo.

Maketa ima loše uklapanje, pa sam prilikom brušenja pogubio nitne koje su na ovom tenku baš upadljive. Gusjenice su od gume i jedva sam ih sredio da bar malo liče na gusjenice. Boja je pucala prilikom postavljanja i savijanja, pa sam naknadno bojio na par mjesta. Dodao sam i čekić, lopatu i krampu. Lanac je samogradnja, bakarna žica. Blato je obična nastrugana kreda posipana po prethodno nanesenoj smješi drvofiksa i vode (50-50%). Prljanje, kreda i drvene boje.

Slova su od balze i veličine su cca 4mm.

Slike su loše, ali šta da se radi  ;)
























Bilo kako bilo, ja zadovoljan. Ja sam uživao radeći na ovoj minijaturi.

Kao i uvjek kada se radi o mojim maketama, grešaka ima. Naravno, ima vjerovatno i nekih nelogičnosti, ali nije mi ni na kraj pameti da se zamaram oko toga.

Bojeno po uputstvu iz sastavnice!

Ako želite, budite slobodni za kritike i preporuke jer su Vaša mišljenja više nego dobrodošla.

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

Nije moja interesna sfera,ali volim lepe diorame,treba tu truda i rada.U svakom slucaju jako lepo.
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Quote from: milan78 on 30-06-2020, 17:22:56
Nije moja interesna sfera,ali volim lepe diorame,treba tu truda i rada.U svakom slucaju jako lepo.

Hvala Miki :)
Da nije poklon, teško da bih i ja radio na ovoj maketi.
凸(¬‿¬)凸

draganst

Ma diorama ti je fantasticna! Samo tako nastavi.  :super

Jovac

Nije moja tematika, ali ovo odlično izgleda. :cheers :cheers :cheers

Dejan68

Mlađo,
Drago mi je da si pored "obaveze koja raste", našao vremena i za najbolju sporednu stvar na svetu.  ;)
Odlična vinjeta, odlična priča tj. objašnjenje.   :bravo
Uvek makete koje se dobiju na poklon "traže" da se urade kakve god da su.  :D
Nadam se da ću je videti i uživo.  :)
Veliki pozdrav :super

Janjic

Hvala vam i drago mi je da vam se sviđa :)

@Dejan68 da, trebalo je cca tri mjeseca da se odradi :)
Kad vidi gusjenice kaže "brm brm" :D

Nekako imam obavezu kad su radi o poklonjenim maketama, da im podarim malo više pažnje.
I ja se nadam prijatelju a do tada nek smo zdravo  :super
Pozdrav Dejo  :cheers
凸(¬‿¬)凸

kru65mi

Dobro odradjeno   :super
Raspored je dobar, nema praznih dijelova a drvetom si zaradio i na visini .... vodu se bojim raditi, svaka ti cast ...
Iduci puta dodaj jos vegetacije( ovako izgleda engleski travnjak  :think)
Za drvo pogledaj na netu-imas tutorijala od zice a za lisce pokusaj sa origanom   :rtfm
U svakom slucaju, nastavi, ne prekidaj jer ti dobro ide   :super :super

Janjic

Quote from: kru65mi on 01-07-2020, 18:55:27
Dobro odradjeno   :super
Raspored je dobar, nema praznih dijelova a drvetom si zaradio i na visini .... vodu se bojim raditi, svaka ti cast ...
Iduci puta dodaj jos vegetacije( ovako izgleda engleski travnjak  :think)
Za drvo pogledaj na netu-imas tutorijala od zice a za lisce pokusaj sa origanom   :rtfm
U svakom slucaju, nastavi, ne prekidaj jer ti dobro ide   :super :super

Hvala Kruno  :)

Mislio sam da razbijem monotoniju trave, ali nisam bio siguran kako, pa sam to preskočio  :zvizduc
Gledao sam po YT drveće od žice. Ovo mi se nekako učinilo (samo učinilo  ;D ) lakšim za rad. Svakako, biće bolje drugi put ;)

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸