AZ model 1/72 Spitfire Mk. IXc, Egyptian Air Force

Previous topic - Next topic

Sandman

Još jedna maketa prebačena iz šteka u vitrinu.

AZ model "3in1 joypack" - 1 primerak je kod mene završio i stajao jako dugo čekajući svoj momenat...
Uklapanje sasvim solidno, u poređenju sa recimo AZ-ovim Fw190A-0, mada je i na ovoj maketi prisutan "kifla" defekt - od kokpita ka repu, trup je kriv udesno.. nisam ispravljao jer se ne primećuje previše...

Maketa predstavlja egipatski Spitfajer Mk. IXc iz Arapsko-Izraelskog rata 1948. - dekali su Lift Here
Od dorada samo su navigaciona svetla na trbuhu i leđima napravljena od Kristal Kleara...

Farbanje - Gunze akrili
Wash - slikarske uljane boje
Prljanje - MIG pigmenti





























Detalji...

















Fleška naravno prisutna!  ;D


Pedja

Sve mu je leglo i boje i oznake i wash, skroz "uklopljen".  :super

Jovac

Vrhunski urađena maketa. Oduvek sam voleo avione u ovim pustinjskim šemama.  :cheers :cheers :cheers :cheers

milan78

Ovo je po meni lepo uradjena,losa plastika.Radio sam kao Skalski cirkus i nisam bio bas srecan.Naprotiv,puno gitovanja,krila od kracenih u "normalna" ne ide kako treba,paneli se ne poklapaju,svasta nesto.Ali bude lepo.Ovako npr. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Bojadisanje i efekti bez komentara.
Imam malu zamerku samo na jedan detalj uklapanja - spoj vetrobrana i tog limčića (ispod njega, na trupu) je malo musav.
Ali to verovatno više otkriva ova utra-bistra fotografija, nego što se vidi golim okom...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Hvala na komentarima.

Milan je u pravu što se tiče uklapanja vrhova krila, nije baš najsrećniji uklop, mada ja konkretno nisam imao previše gitovanja.
Nezgodno je rešeno i umetanje izduvnika - potrebno je pre sklapanja polutki trupa postaviti sa unutrašnje strane komadić stirena koji bi bio podloga za same izduvnike, ali to sam skapirao tek kad je sve već bilo sklopljeno.. pa sam (bukvalno) uz pomoć "štapa i kanapa" (žice) uguravao komade stirena u uglove otvora kako bi izduvnici imali na šta da se zalepe/oslone.

Uklapanje stakla je ne baš najzgodnije, tako da je zato onaj detalj na vetrobranu... a opet nisam ni želeo da mnogo vremena gubim na popravku tog detalja, i imajući u vidu sve ostale nedostatke jer mi je ovo bio brzinski projekat na Britmodeller tematskom groupbuildu...

S druge strane detalji na maketi jesu lepi, panelizacija je jako lepa, ali kvari utisak to lošije uklapanje, pa se moraju paneli dorezivati tu i tamo...