Monogram P-51D Mustang,1/48 Detroit miss

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,mene je uhvatila neka manija za mustanzima pa sam uradio i ovaj staritet.Naime ova maketa iako vremesna ima jako lepe detalje u pozitivu doduse,i kao svaki monogram daje vise nego druge makete u vidu kokpita,spremnika naoruzanja kao i motora.Kokpit je takav da se neke danasnje makete mogu"postideti",kakvi su detalji u pitanju.Spremnik mitraljeza je na krilu dat iz par delova i jako su lepo izliveni.Jedino ispod brade nalazi se otkriven panel gde se nalazi motor koji nije istog kvaliteta te sam datim poklopcem zatvorio.Nije legao kako treba bilo je zazora,pa oko 2mm sigurno te sam to krpio stirenom,superlepkom i gitom.Fini detalji su naravno nestali u bespovrat.Nisam hteo da je prerezem jer sam hteo jedan oldskul rad kojim sam zadovoljan.Kako je kupljena na limundu za neke male pare falilo je par delova,neki su napavljeni,ona sitnurija,nisan,pito,stap antena i ram na poklopcu kabine sa unutrasnje strane,a vetrobran odavno nabavio od tamiyinog mustanga a poklopac od eduarda,koji je 1.liga.Za to hvala gosn.Sljivicu.Bombe su iz ICM kutije a na njih sam napisao neke parole,Happy easter itd.Nisam isao crnim prajmerom vec direkt na plastiku sam prskao i nisam se pokajao.Sve je odlicno leglo i to farbano gunze silver 08 a dodatkom crne u istu tonirano.Zync chromate je Model master,a ostale boje su vallejo uz olive koja je gunze.Lakovi su Ak gauzy i malo vallejo,vedering tamiya wash,uljane slikarske,srebrna olovka i pasteli.Dekali su,iako moja kutija datira iz 1986 legli veoma dobro bez puno muke su prijanjali za povrsinu.Oznake su za americkog asa Urban Leonard Drew-a koji je jedini koji je u jednom danu oborio 2 nemacka jeta i to me-262 dok su se on i wingman "sunjali" oko aerodroma te ih je na poletanju oborio.Kolega nije imao srece bio je oboren flakovima.Kill marks veovatno zato sto su naci zastave je proizvodjac izostavio.Raspisah se...evo slika.























Instagram-Peacockscaleworx

viper

Odličan rad...
Monogram je odličan, imaju zaista dobrih maketa...

Tomcat

Bravo, apsolutno izgleda u rangu sa danasnjim tj savremenim maketama. Inače, zanimljivo je da su pilotu pobede nad tim Me 262 priznate skoro 40 godina kasnije
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Janjic

凸(¬‿¬)凸

padobranac

Odlican rad, maketa za svoje godine i dalje jako lepo, samo - sto je u pozitivu. Ne za rad nego za maketu
o\llllll/o