Focke Wulf Fw-190F-8 Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je stara Hasegawina maketa u razmeri 1/72 (original F-9 sa raketama ispod krila, ja njih nisam instalirao tako da je to onda model F-8). Maketa je stajala nedovrsena 2 godine i nisam bio siguran u kojoj kamuflazi cu da je odradim jer sam hteo nesto drugacije. Naisao sam na ove fotografije modela F-8 iz 5/SG 2 kojim je pilot Eugen Lorcher preleteo blizu svog rodnog grada gde je imao udes na sletanju. Moram da napomenem da je tokom preleta njegova verenica bila u trupu i da su oboje preziveli...

Jedini problem kod ove makete je spoj poklopca mitraljeza i nosa, Hasegawa je dala cudan rasklop, umesto da nos bude iz jednog dela. Tu sam morao da gitujem i smirglam par puta dok nisam bio zadovojan. Posto je avion bio koriscen pri kraju rata primeticete da su trup i donji deo krila i trupa u boji aluminijuma dok su gornje povrsine ofarbane sa RLM74/75. Takodje kormilo pravca i kormila dubine su u boji crvenog prajmera (znaci pravo iz fabrike). Dodao sam SC250 bombu ispod trupa kako ne bih ostavio samo nosac, znaci predstavlja avion pred ovaj poslednji let na fotografijama dole. U kabini su dodati ecovani pojasevi i postavio sam antentu izmedju poklopca kabine i repa (koja nije ovako siva kao sto izgleda na fotografijama vec tamno siva). Napravio sam novu pito cev jer je ona iz makete predebela i dodao sam nove cevi teskih mitraljeza u korenu krila (od bakarne cevi). Weathering je odradjen minimalno jer je ovo ipak bio nov avion koji je relativno kratko koriscen.