Toyota Supra MK4 1/24 Tamiya (zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Evo jednog legendarnog klasika.Za sve ljubitelje JDM,NFS jedna Supra.Iako je ova maketa proizvedena skoro pre 20 godina,cini mi se da je nikad popularnija.Neki dobri ljudi su napravili bezbroj dodataka za ovu maketu tako da mozete da napravite zaista prelep model sto po uzoru na NFS sto JDM ulicnih trkaca.
Model sam zapoceo pre nekog vremena,ali sam cekao na neke dodatke,Posto vecina dodataka za ovu maketu ima zaista visoke cene,sa klijentom smo se slozili da ovaj ecovani dodatak u vidu strukture za haubu bice sasvim dovoljan posto on zeli klasik verziju sa par izmena.Tako da ce struktura dati pun izgled ove lepotice.Na Supri cu jos promeniti sedista postavicu RECARO sportska koje sam uradio u 3D,promenu felni kao i neke custom dorade na motoru gde cu dodati turbo i jos neke stvari.

Prvi put sam na ovoj maketi koristio 2k prajmer i mogu reci da su rezultati izuzetni.Kasnije sam uradio boju i lakiranje,ostalo je da se ispolira.Treba se pozabaviti enterijerom i ostatkom podvozja koje je takodje ofarbano i lakirano u boji karoserije.Tu je ovaj dodatak za haubu koji treba postaviti i kasnije radovi na motoru.Felne su takodje ofarbane i spremne...








Struktura za haubu je iz dva dela i to je zaista vrhunski uradjeno










SerbiaModelkits

Ovaj put sam se malo bavio Toyotom tacnije motorom ove lepotice.Da bi dobio nesto poput JDM nabudzenih Supri odradio sam neke dodatke za motor uz pomoc 3D stampe.pa sam tako ove izduve i turbo uradio i to je ispalo perfektno.Tako da motor sada izgleda bas kako sam zamislio i ispala je paklena masina







Motor tj ovi dodaci se fenomenalno uklapaju sa sasijom i prostorom ispod haube,bukvalno kao da je fabricki .Prezadovoljan sam kako je ispalo


SerbiaModelkits

Za bolji izgled Supre postavio sam karbon dekale na podbranike,izlakirao i ispolirao model.Sada sledi finalna faza sklapanja ove lepotice







Scale District

Kultni model Tojote i jedan od mojih omiljenih automobila  :mjetal Maketa je prelepa, motor extra izgleda, dodatak za haubu vrhunski  :cheers

SerbiaModelkits

Tojota ubija i ova nova je bomba,moracu i nju da nabavim za sebe :) Dodatak je predobar i svaka cast ovim Japancima sto su se setili da to odrade :) Hvala na svemu

SerbiaModelkits

Supra u poslednjoj fazi izrade.Zavrsen enterijer i postavljen na sasiju.Promenio sam sedista i postavio ova sportska Recaro uradjena u 3D stampi,flokirao sam pod i tablu pozadi.Ostaje da se doda akomulator i da se povezu jos neki kablovi kada se postavi karoserija...