MiG-21bis RViPVO L-17 17127 SFRJ MANEVRI, Academy 1/48

Previous topic - Next topic

boom.boom

     Predstavljam vam akademijev MiG-21bis (kod njih zaveden kao MF :think) u 1/48 kojeg sam uradio pre nekih 6 godina u svrhu oporavka posle akademijevog MiG-29 u 1/48 (aaaagonijaaa :headbang). O samoj maketi nemam ništa posebno reći što već nije odavno poznato... Jako dobra maketa, sa odličnim uklapanjem i pristojnim detaljima ali deklasirana pojavom eduardove 21ice. Bojenje je HU127 a dekali Lift here. Boje trapova sam mešao a zelena je ispala mnogo tamnija na slikama nego u prirodi. Farbanje brzinsko sa postarivanjem izvedenim samo tehnikom preshading.
     Sam avion predstavlja aparat pre remonta a koji je učestvovao na nekim manervima (Šumadija početak 80ih...npr :think, oprostite ako sam lupio) a neizmernu pomoć mi je pružio kolega AGO2 jer o samom aparatu nisam imao pojma apsolutno ništa. Predstavio sam ga kao da su imali (a verovatno i jesu)zadatke gađanja te zato i 2 lansera NRZ.


















Oprostite na malo većem broju slika i kritike apsolutno dobrodošle ! :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Janjic

Ja baš i nisam kadar da upućujem kritike, ali moram da priznam da mi se rad jako sviđa.
Bojenje, tehnike koje si koristio i sama završnica su odlične, bravo. Sve je suptilno i sa mjerom urađeno! Jednobojno a nije monotono!
Ova maketa jednostavno mami  :love

Bravo!
凸(¬‿¬)凸

djos & filip

Odlican rad, prljanje je toliko umereno i sa svim detaljima utice da maketa deluje savrseno realno, bar za moje oci.
Prelep mig
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

boom.boom

Quote from: Janjic on 26-09-2020, 23:55:54
Ja baš i nisam kadar da upućujem kritike, ali moram da priznam da mi se rad jako sviđa.
Bojenje, tehnike koje si koristio i sama završnica su odlične, bravo. Sve je suptilno i sa mjerom urađeno! Jednobojno a nije monotono!
Ova maketa jednostavno mami  :love

Bravo!

Hvala kolega na krajnje afirmativnim rečim  :love!
Što se tiče tehnika, već je prošlo dosta godina pa se baš i ne mogu setiti procesa ostarivanja... Prvo sam mislio da sam išao samo sam preshading-om ali mi se sad ipak čpini da je tu bilo i wash-a pa sve to umireno tankim slojem osnovne boje preko  :think. Sećam se da sam eksperimentisao sa srebrnim suvim pigmentima na raznim podlogama i sa raznim lakovima preko toga i samo delimično sam zadovoljan ali nisam siguran da je to što sam radio učinkovito u praktičnom smislu.

Quote from: djos & filip on 27-09-2020, 22:47:02
Odlican rad, prljanje je toliko umereno i sa svim detaljima utice da maketa deluje savrseno realno, bar za moje oci.
Prelep mig
Pozdrav

Hvala kolega, zaista!  :god
Trudio sam se da svedem prljanje na što umereniju razinu ali da ipak bude uočljivo s obzirom da se radi o mašini pred remont. Na slikama je ono još malo izraženije nego što je na modelu jer nisam vičan fotografiji ali sam, na kraju, ipak zadovoljan :D.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Miroslav Š.

E ovo je ,,živ avion", svaka čast na kompletnom radu :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Poseidon


Зоран 1962


Vladimir

Ф89 НС

boom.boom

Quote from: Miroslav Š. on 28-09-2020, 09:26:23
E ovo je ,,živ avion", svaka čast na kompletnom radu :super

Hvala kolega zaista  :D! Trudio sam se da dobijem taj izgled rabljene ali i održavane mašine koja već ima dosta staža iza sebe.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

boom.boom

Quote from: Poseidon on 28-09-2020, 10:22:10
Auuuu druže, ispao ko lutka  :god

Quote from: Зоран 1962 on 29-09-2020, 07:25:53
Odlična maketa.Uradjena realistično. :cheers

Quote from: Vladimir on 29-09-2020, 09:19:08
Svaka čast na maketi...  :super :super

Hvala vam na predivnim komentarima   :love :caooo!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Sandman

Odlično si ovo uradio!
Preshading se vidi taman kako treba, a i tragovi prljanja su sasvim dovoljno vidljivi.
Koji si metalajzer koristio za prsten na nosu? Lepa je nijansa.

boom.boom

Quote from: Sandman on 29-09-2020, 10:50:17
Odlično si ovo uradio!
Preshading se vidi taman kako treba, a i tragovi prljanja su sasvim dovoljno vidljivi.
Koji si metalajzer koristio za prsten na nosu? Lepa je nijansa.

Hvala kolega na lepim rečima  :super! Za prsten sam koristio humbrolovu 55icu (bronze) ali sam utrljao preko nje (naravno pošto se osušila) suvi srebrni pigment i sve to zaštitio slojem završnog laka. Iskreno, i ja sam bio prijatno iznenađen krajnjim rezultatom!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"