Nissan Skyline R32 1/24 Tamiya (zavrsen)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Nikad dosta Japanaca :D Jos jedan pravi klasik i lepotan sa dalekog Istoka.Ovaj put legendarni Nissan R32 ali maketa je reli verzija.Posto klijent zeli da model bude civil,necu postavljati dekale i model uraditi u nekom JDM stilu.Prelepa maketa,naravno kada je Tamiya u pitanju tu nema sumnje.Iako dosta stara maketa ,obiluje detaljima,otvaranjem haube sa ful motorom,mada ima dosta propusta,kao i komplet sasijom sa menjacem koji me je odusevio.Tu je solidno opremljen enterijer sa zastitnim kavezom.Sve u svemu maketa odlicna.Mada su kasnije model nadogradili i sada vec ima puno boljih verzija od ove,sto civilnih sto sportskih,a o aftermarketima da ne govorim.
Posto nisam slikao sami pocetak gradnje i prajmerovanje delova,krecem odmah na dosta odradjenih stvari,jer je maketa pri samom kraju gradnje

Ovde imate priliku da vidite ful motor,sa zadnjim vesanjem i menjacem,zaista fenomenalno uradjeno







Kao sto vidite boja je fenomenalna,nazalost nisam uspeo da uradim bas onu njegovu Midnight Purpple III ali i ova zavrsava posao







Ovde vec imam zavrsenu inst.tablu zajedno sa enterijerom.Uradio sam neke dodatke u vidu konektora i zica,pojaseva da to izgleda kako treba.












SerbiaModelkits

Radovi na Nissanu u toku.Posle enterijera zavrsio sam i karoseriju.Uradjena farba ,lak i poliranje









Nastavak je postavljanje propratnih delova na karoseriji u vidu farova,stopki,prozora









Ovde imam kompletno zavrsenu sasiju




SerbiaModelkits

evo i Nissana zavrsenog.Prezadovoljan sam rezultatom ,na kraju cu mozda samo zameniti felne,posto ocekujem da stignu.Poradio sam na detaljima ispod haube,neke stvari su nedostajale,pa sam tako dodao posudu za vodu,akomulator i sve zacinio kablovima i zicama




























flanker

Odličan, a i boja je odlična, baš mu pasuje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.