BMW M1 Procar Niki Lauda 1/24 Italeri(zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

BMW serija se nastavlja.Ovaj put napadam sa nova tri BMWa od ta tri prvi je legendarni M1 Procar.Svaki pasionirani ljubitelj automobilizma je upoznat sa ovom elegancijom.Automobil je nastao kasnih 70tih godina,ovo je trebao da bude zajednicki projekat BMWa i Lamburginija,ali se brzo od toga odustalo.Model M1 je predstavljen 1978g.Pravljen ručno u okviru posebne Motorsport divizije BMWa,homologizovan je kao sportski automobil namenjen trkama.Sam dizajn automobila osmislio je legendarni Djordjeto Djudjaro.Serija M1 je proizvedena u svega 453 automobila od kojih su samo 20 napravljeno za M1 Procar Championchip i zato se smatra jednim od najraritetnijih automobila na svetu.
Procar sampionat je vozen pre trka Formule 1 ucestvovali su vozaci samih Formula,na osnovu svojih performansi i statusa koje su ostvarivali u F1.Medju njima je bio i cuveni Niki Lauda koji je 1980g.osvojio ovaj sampionat.Vec 1981.Procar sampionat je ugasen jer se BMW bazirao na F1 bolide

O maketi.Prosto se ne moze pohvatati ciji je prepak :D Naime maketu je prvo uradio ESCI,pa su je jedno vreme radili Esci i Revell,pa je radio samo Revell i evo je ponovo kod Italijana ali u Italeri reziji.Isto kao sa pravim automobilom Italijansko-Nemacka igrarija :D Sve u svemu nista nije menjano jos od 80 tih godina,sem nalepnica.Lepa maketa,prelepa,ali imalo je tu prostora bar u ovoj 2020 da se nesto promeni.Ali dobro i ovako zavrsava posao.Detaljno je uradjen motor i ceo taj zadnji deo koji se otvara.Vidjao sam dosta ovih maketa sa svim otvaranjima i to izgleda impozantno,ali to cu kada budem radio model za svoju dusu.
Ostatak vozila je solidan,karoserija bogata detaljima,paneli svaki na mestu i do sada nemam nikakve zamerke.
Ovde imam radove na motoru,uradio sam sklapanje istog i dodao kablove da povezem sa karburatorom da to izgleda kao na pravom automobilu.Motor jos nije zavrsen ima jos par detalja.
Enterijer je zavrsen kao i na pravom modelu,nije bog zna sta detaljan bukvalno je isti kao i na ovoj maketi














SerbiaModelkits

Nastavak radova na M1.Ovaj put kompletno zavrsena sasija sa enterijerom,kompletiran motor sa svim konektorima i na kraju uradjen bodi work kompletno farbanje,postavljanje dekala,lakiranje i poliranje.Imao sam malih problema sa karoserijom jer neki delovi se ne uklapaju bas najbolje pa sam ih morao obraditi.Sto se tice dekala odlicni su,jedini problem sam imao oko boje,posto su dekali uradjeni u nekoj florescentnoj crvenoj i jedino resenje koje sam trenutno mogao da pronadjem ovde kod nas je Revellova SM 332 boja koja je tekstura boja,pa sam morao to kasnije lagano da smirglam i da dobijem nekakav rezultat.Nije lose to ispalo,ne primecuje se nista,ispada kao obicna boja,ali po mom kriterijumu to je daleko od odlicnog ali sta je tu je...Najvece smece u ovom kitu su gume,znaci katastrofa.Mozda je to samo u ovom pakovanju ili je serijska greska ali ovo se ne sme dogadjati.Jedna guma je cak pogresno centrirana i to zaista izgleda lose.Evo slika radova koje sam obrazlozio...



























Sledeca objava ide u Zavrsene projekte