Corvette 78 Indy Pace car 1/24 Revell

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Evo novog projekta za mene.U pitanju je jos jedan legendarni i raritetni model ovog puta C3 Corvette iz 78 koja je specijalno dizajnirana za 25 godisnjicu Sevroleta.Uradjena je u dve verzije boja i oznaka prva je bila srebrena sa naznakom na 25 godina postojanja Sevroleta,a druga Limitirana edicija je ova u crno srebrnoj varijanti koja je specijalno uradjena za oficijalni automobil za trku u Indijanapolisu 500, 78 godine.Ovo je jedan od raritetnih automobila zato sto je uradjen u svega 6502 primerka iako je prvo trebalo da ih bude 2500 za svaku godinu osnivanja po 100.ali su to promenili jer su njihovi dileri zeleli da svako u svom salonu ima po jedan primerak pa se tako brojka povecala.Ova Korveta je tada predstavljala unikat po mnogo cemu,pre svega dodati su spojleri napred i pozadi,promenjeno je zadnje staklo,enterijer je bio u unikatnoj srebrnoj boji itd.Pronasao sam podatak da su svih 6502 odlicno ocuvani i da su ljudi ocekivali ogromne novce za njih jer je 78godine isla prica da ce kroz godine ovaj automobil biti popularan kao unikat i da ce mu vrednost rasti,sto se nije dogodilo,ljudi su ih cuvali u svojim garazama sa minimalnom kilometrazom,na nekim modelima cak ni zastite za stakla nisu bile skinute.Na aukciji prvi automobil je prodat za nesto vise od 50 hiljada dolara,dok je za poslednji ponudjeno oko 110 hiljada.


O maketi
Naime javio mi se klijent i poslao ovaj novi-stari model od Revella,samo prepak ali odlicna maketa,ocenjena ocenom 5.Ne mnogo zahtevna svega 70 delova.Klijent zeli originalnu verziju znaci iz kutije,stim da se pozabavim detaljima i da to uradim sto realnije.Sama maketa ima odlicne detalje,motor i sasija kompletno uradjeni,enterijer takodje,bukvalno nemam zamerke za sada.Mogu slobodno reci da je ovo 1-1.

Za pocetak krenuo sam sa detaljima,na prednjoj strani umesto plasticne mreze gde se kriju svetla,resio sam da plasticnu mrezicu odstranim i da postavim ecovanu da bih dobio na realnijem izgledu kao kod pravog modela.Imao sam viska mrezice koje sam obradio i odlicno su se uklopile i totalno su promenile vizuelni izgled.Dalje uradio sam prajmer vecini delova,ostalo je jos karoseriju da zavrsim
























SerbiaModelkits

Pozdrav svima,evo nastavka gradnje Korvete.Ovaj put bavio sam se izradom delova na Korveti kao i na haubi,konkretno napravio sam mehanizam za otvaranje.Posto kit ima otvaranje haube i samo to otvaranje nije toliko lose,ali problem je u tome sto se hauba drzi samo na dve izbocine i uopste nije stabilna.Zato sam resio da uz pomoc bakrene cevi ojacam te kao kokektore i ujedno bakarnu cev zalepim za karoseriju kako bi hauba bila stabilna prilikom otvaranja.Zatim sam uradio mehanizam koji drzi haubu stabilnom kao na pravom automobilu,to sam vise uradio iz estetskih razloga i dosta lepse izgleda,mehanizam sam uradio od aluminiumske ploce koju sam obradio i bakarne cevi i igli
Evo par slika kako to izgleda,a postavicu i link videa da vidite kako to funkcionise







video kako mehanizam radi
https://www.facebook.com/100007232208666/videos/2775403139377399/

Dalje uradio sam ful sklapanje motora,uradio konektore za karburator,zavrsio sam vecinu delova enterijera,kao i sasiju














SerbiaModelkits

Nastavak na Korveti.Enterijer skoro gotov ostalo je jos sklapanje i par dodatka u vidu pojaseva