Najava takmicenja u Solunu 10 i 11 novembar

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo najave Takmicenja u Solunu o kome je Rile pricao.Ja vam prenosim njegovu poruku a Srki neka okaci neki vid glasanja i prijavljivanja, pa da se organizuje nesto

Quote from: RILE-NS on 11-10-2007, 17:56:05
U Solunu ce se 10. i 11. novembra odrzati maketarsko takmicenje u organizaciji udruzenja istorijske minijature"Pegaz".Takmicenje se vec niz godina odrzava na istom mestu-hol zgrade gradske uprave za arhitekturu u ulici Angelaki(za one koji poznaju Solun-ulica koja vodi od glavne kapije sajma do fakulteta i Kamare.Ucesce se placa 1 evro.Ucestvuju sve makete i sve razmere-bar do sada nikome nisu rekli ne.Predaja maketa je  10. novembra(subota) do 12h(ali s obzirom da je u pitanju evropski Balkan nemojte satnicu uzimati striktno ,ali nemojte ni preterati.Svi zainteresovani,stvarno zainteresovani,pod obavezno bi trebali da na jednom spisku daju osnovne podatke radi sastavljanja i slanja pozivnice-garantnog pisma za izdavanje vize.Ukoliko bude potrebno da se sazna nesto vise o clanu to ce biti izvedeno putem licne poruke na forumu.Ovo su za sada detalji koje imam.O tome sta treba da pripremi svako od vas za vadjenje vize bice mi poznato u subotu ,tako da cu sve dodatne informacije proslediti do vas,putem foruma ,sto pre.Molim gospodina moderatora da mi pomogne formulisanjem i preradom ove poruke ukoliko ista nije jasna.Takodje da otvori mesto za spisak u vidu teme ili kako to vec odgovara ili je u skladu sa pravilima foruma.Puno hvala.

Evo jedinstvene prilike da se ucestvuje na nekom medjunarodnom takmicenju!

RILE-NS

Ispravka-ucesce se placa 1 euro po maketi.Takmicenje se odrzava vec sedmu godinu.Pokusavam da satavim spisak potrebnih stvari za vadjenje vize.Kontaktirao sam i grcku ambasadu u BG ali bez uspeha,nedizu slusalicu.Bakcem se sa ambasadom jer za vadjenje vize za svaku zemlju vazi neko posebno pravilo tako da ovde znaju samo generalno koja je papirologija potrebna , a ambasada u svakoj drzavi zna proceduru za njenu teritoriju.Mozda moze neko iz BG ili iz Nis da pokusa da ih navata i da mu daju spisak papira potrebnih za vizu.Pozivnica-garantno pismo za grcku stranu je spremna ,cekam samo vasa cenjena imena i da se to dopuni,odnese u policiju,overi i putem mail-a ili fax-a prosledi do vas.CEKAM VAS

Hartmann

Hej, evo ja mogu u Nisu da pogledam to, jer mi je konzulat na centimetar od kuce, a planiram da idem na takmicenje.
Videcu sutra posle posla sta sve treba, pa javljam.

I'm in - Goran Marinkovic
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

r.i.s.t.a.

Da ne citiram sada celu stranu, ima tu dosta teksta, evo linka sa informacijama oko grčke vize: http://www.greekemb.co.yu/proxeneio_beograd/plirofories1sr.html

Imaju li grčke kolege neki web sajt, forum, ili slično, gde bi moglo da se nađe još dodatnih informacija o samom takmičenju, da te ne cimamo Rile kao posrednika...? Npr. lista i opis kategorija, prijavne liste, satnica itd. Sve to bi mnogo olakšalo odabir maketa za takmičenje, ubrzalo bi prijavljivanje i sporazumevanje prilikom istog (ako bi se donele već popunjene prijavne liste), a i moglo bi se lakše isplanirati putovanje ako bi se znalo do koliko sati traje samo takmičenje. Pa onda koliko maketa jedan maketar može da prijavi u jednoj kategoriji i slično.

A Nišlije imaju zadatak da spakuju i po hartmannu pošalju što više svojih maketa za takmičenje :)

RILE-NS

Quote from: r.i.s.t.a. on 14-10-2007, 19:03:27
Da ne citiram sada celu stranu, ima tu dosta teksta, evo linka sa informacijama oko grčke vize: http://www.greekemb.co.yu/proxeneio_beograd/plirofories1sr.html

Imaju li grčke kolege neki web sajt, forum, ili slično, gde bi moglo da se nađe još dodatnih informacija o samom takmičenju, da te ne cimamo Rile kao posrednika...? Npr. lista i opis kategorija, prijavne liste, satnica itd. Sve to bi mnogo olakšalo odabir maketa za takmičenje, ubrzalo bi prijavljivanje i sporazumevanje prilikom istog (ako bi se donele već popunjene prijavne liste), a i moglo bi se lakše isplanirati putovanje ako bi se znalo do koliko sati traje samo takmičenje. Pa onda koliko maketa jedan maketar može da prijavi u jednoj kategoriji i slično.

A Nišlije imaju zadatak da spakuju i po hartmannu pošalju što više svojih maketa za takmičenje :)

Nije mi tesko da vam kazem ono sto su mi rekli.Sajt ili neki drugi nacin komunikacije za sada, na zalost ne postoji.
Krenimo redom.Predaja maketa subota 10. novembar  12.00, ali moze da se progleda kroz prste za malo,jer u toku popodneva vec sudije pocinju sa radom da bi imali rezultate u nedelju prepodne.Nema ogranicenja broja maketa po maketaru u kategoriji.Kategorije su kao i one na evropskim takmicenjima(ne IPMS)-Euromilitare...
Proslih godina bilo je svega-aviona ,tenkova,vozila,diorama,figura,brodova,automobila,kamiona,naucne fantastike,juniori...Sve kategorije imaju i dosta podkategorija tako da sumljam da ce neko ostati izvan.Moze da mu se desi da bude i kategorija za sebe-vec vidjeno na nasim prostorima.Prijava se vrsi na licu mesta i procedura je vrlo laka-ime i prezime,naziv ili naslov,firma i onda kategorija.Prijava ima velicinu bioskopske karte-nema pismenih radova na temu moja maketa i ja.Sastavnica nije obavezna,a ni dokumentacija,ali ako je neko donese rado ce je pogledati i pomoci ce im i u ocenjivanju.
Najavljene su i neke aktivnosti tipa kratko predavanje o farbanju figura ili sl.Takodje ce biti tribina o maketarstvu na kojoj ce ucestvovati maketarska udruzenja iz Grcke.Racunaju i na nase ucesce.Obavezni su i standovi maketarskih radnji.Takodje svake godine je prisutna i knjizara koja ima knjige za nas maketare i vojne entuzijaste-i grcke,ali mnogo vise na drugim svetskim jezicima.Imaju i stand sa starim brojevima stranih maketarskih i vojnih casopisa.Od svega po malo,pa ko voli...
Zainteresovani udjite na stranu ambasade i pribavite podrebna dokumenta.Uz vasa imena i prezimena trebaju nam i adrese i brojevi pasosa,tako da je najbolje da mi se to posalje licnom porukom, ukoliko se moderator slaze ili mozda ima neku drugu ideju.HVALA.

Sandman

Quote from: RILE-NS on 14-10-2007, 21:00:17
Uz vasa imena i prezimena trebaju nam i adrese i brojevi pasosa,tako da je najbolje da mi se to posalje licnom porukom, ukoliko se moderator slaze ili mozda ima neku drugu ideju.HVALA.

poshto nash drugar Rile vec vrshi dobar deo posla oko skupljanja informacija za potrebne dokumente kao i sve oko pozivnog pisma, mislim da je najbolje da se zainteresovani prijavljuju direktno Ril;etu preko PM ili putem e-mail adrese (kako god smatrate da je lakshe i efikasnije)

ja na zalost ovaj put otpadam zbog finansijskog momenta (iznenadni troshkovi) ali i zbog neplaniranog i prinudnog ranijeg uzimanja godishenjg odmora tako da necu moci da trazim slobodne dane zbog puta :(

ali se iskreno nadam da cu sledece godine onda razmishljati u tom pravcu (ako se takmichenje u Solunu odrzava svake godine?) pa se nadam se vidimo sledeci put ;)

svim zainteresovanima za put na tekmu u Solunu zelim puno srece oko dobijanja viza i naravno da se lepo provedu i zabave sa Riletom i ostalim maketarima iz Grchke ;)

pozz,
Srki

RILE-NS

Dopuna,Proglasenje pobednika je u nedelju 11. u 17.00,a time se zavrsava i takmicenje.Mislim da vam je znacajna informacija zbog planiranja povratka.Takmicenje je svake godine.Za dogodine najavljuju vecu festu-sajamska hala,gosti sa Euromilitare  itd.,ali videcemo.Eto nesto za utehu.Nek vrag nosi gazde i kapitalizam.

Gusha

Najbolje je sto rece Srki, zainteresovani neka podatke salju direktno Riletu na PM. Ja ipak necu stici jer cu biti u frci oko pripreme niskog takmicenja.

dragan_mig31

Quote from: Gusha on 15-10-2007, 09:34:24
Najbolje je sto rece Srki, zainteresovani neka podatke salju direktno Riletu na PM. Ja ipak necu stici jer cu biti u frci oko pripreme niskog takmicenja.


a Gusho jel imas tacni datum za nishko takmicenje?dolazim obavezno :)

milten

Rile izvini sto te ovako javno opterecavam obavezama i pitanjima 0:)
Imas li ideju gde moze u Solunu da se prespava subota na nedelju?  ;D
Neko jeftinije mesto ako je moguce. ;D Ne znam dali su grci planirali tako nesto za strance ali kad god smo isli u Madjarsku organizatori su se pobrinuli za to.
Pokusavamo da proracunamo troskove ekspedicije za taj vikend ...  :o
 
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

RILE-NS

Neverujem da je ista planirano.Najverovatnije cu u saradnji sa njima moci nesto da organizujem.Sto se cene tice raspitacu se ,ali mislim da moze da se nadje neko ekonomicno resenje-recimo 20 euro?Tacno neznam,ali cu potraziti odgovor.Saljite mi podatke ,jer stvari oko garantnih pisma treba da zavrsimo brzo da bi ste imali dovoljno vremena da dobijete vizu.Apel vazi za sve,ali koristim ovaj dijalog sa Miltenom da ga uputim.

RILE-NS

Drage kolege,
molim one od vas koji su odlucili da prisustvuju takmicenju u Solunu 10. i 11. novembra da predaju potrebne podatke(ime,prezime,adresa stanovanja i br. pasosa) najkasnije do utorka 23. ovog meseca ,do 14.00h.U utorak uvece lista sa podacima bice predata nasim grckim kolegama koji ce odraditi svoj deo posla u vezi garantnih pisama za izdavanje vize.Hvala.

milten

#12
idemo medico i ja, dobili smo vize danas. ;D
Cujemo se kad se vratimo... ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Hugo Sperle

Lep provod!
I da se vratite sa djerdanom!  :D :D :D

Lanmi

Evo vratih se malopre iz Soluna, ziv sam. Ne odoh na takmicenje, morali smo nazad.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"