BMW M6 GT3 Falken 1/24 Nunu (zavrsen)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Evo mene sa jos jednom ekskluzivom.U pitanju je maketa nove generacije proizvodjaca u pitanju je Nunu firma iz Hong Konga koja u saradnji sa Platzom stampa ove zaista predobre modele popularnih DTM trkaca.Ovde imam ovaj brutalno uradjeni M6.Maketa je relativno novijeg datuma i bas su uzele primat na trzistu i rastu velikom brzinom.Dosta aftermarketa,sto u dekalima,sto u raznim dodacima
Ja cu vam predstaviti Falken verziju liverija,tj iz kutije po klijentevoj zelji.Kao sto rekoh maketa uradjena bez ijednog odlivka,sve besprekorno cisto,sa jasnim linijama i panelima,svaki detalj je prikazan,unutrasnjost kokpita ful uradjena i sa ecovanim dodacima to zaista izgleda savrseno.Naravno ostaje zal za motorom,ali koliko primecujem danas se sve uglavnom radi po principu rezinskih maketa,sto znaci samo skoljka i enterijer,ali sa ful zavrsnim i potpuno licenciranim izgledom.
Posto ovaj BMW ima dosta delova od karbonskih vlakana,ja sam vecinu njih presvukao u karbon dekale,jedino sto nisam uradio po originalu je podvozje koje je takodje od karbona,jer bi mi za to trebao skoro ceo list karbona pa ce ostati u crnoj boji
Sto se tice samih dekala oni su takodje besprekorni i sigurno jedni od boljih na kojima sam do sada radio

Krecem prvo sa karoserijom koja se radi iz dve boje.Naravno postoje vec gotove boje za ovu Falken verziju,ali ih ja nemam pa sam isao na dobro staro muckanje i uspeo sam da dobijem gotovo identicne boje.Tu moze biti malo problema sa plavom bojom jer se ona mora uklopiti sa bojom na dekalima,tako da tu treba obratiti paznju












Kao sto sam napisao dosta delova od karbona,prednja maska,retrovizori,spojler,unutrasnjost gotovo sve,papucice,inst.tabla,sediste itd itd




















SerbiaModelkits

#1
Nastavak na Bimeru.Uradjeno postavljanje dekala,lakiranje,poliranje,postavljanje vetrobrana kao i sklapanje kokpita kome sam dodao dosta detalja u vidu zica.pojedine delove oblozio alu folijom,zatim sve zatvorio zastitnim kavezom i spojio sa sasijom


































SerbiaModelkits

Bimer zavrsen!Kao sto rekoh fenomenalna maketa,zaista ocarava,uzivao sam radeci ovaj model