1:72 italeri mig-29 9-12 RV-SRJ

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo otpoceo sam da restaurisem jos jedna maketa(imam ih jos nekoliko u planu),ovoga puta ce da bude MIG-29 9-12 u boje RV-SRJ pre 1999,koristim kopija airesov kokpit(mada je malo bio ostecen ali uspeo sam da ga dovedem na pristojno stanje vredno za ugradnju u maketu)jedino nesto sto nemam je instrument tabla ali modifikovao sam postojeca italerijeva pa sad izgleda jos bolje,na dosad uradjeno fali da mu se uradi jedan drybrush i bice sve ok,u planu je da scratchujem hidraulicne linije na stajni trap,pitocevi,HUD,kontrolna palica,i jos ponesto.mig ce da nosi oznake 18112 a dekale ce da budu sa HDL dekal setu.







dragan_mig31

evo malo po malo sve ide po planu :) nema veci problemi,sutra cu da urezem izbubljene panelne linije i cu da postavim nosaci naourzanja i uradicu HUD i neke antene i pitocevi...i zanima me u kojoj boji su ofarbani unutrasni delovi kutije stajnog trapa i poklopci istih?





oddball

možda grešim, ali zar kutije za točkove nisu iste boje kao i ceo donji deo aviona?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

evo danas sam uradio HUD u samoizgradnju,dodao sam i neka zicana instalacija oko huda od bakarne zice




dragan_mig31

predno vetrobransko staklo zalepeno na mesto,i skretchani pitocevi




oddball

dobro si uradio HUD. ja sam samo isekao parče providne plastike, zalepio i ofarbao ivice. uopšte nisam hteo previše da se cimam jer sam koristio originalan italerijev kokpit. tvoj trud je za svaku pohvalu. koju si boju koristio za kabinu, i da li je ona ista i za su-25?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

boja je jednostavno iz bocu samo razredjena MM light ghost gray 1728 :)



dragan_mig31

i zelena je pospricana,kako vam izgleda?




oddball

mislio sam da si ga zaboravio pošto nisi dugo postovao. meni se te boje čine malo plastične, ali će možda posle prskanja polusjajnim lakom dobiti drugačiji izgled. možda i pri prskanju lakom da ubaciš i kap crne da ga zasenčiš.
a možda je samo do fotoaparata.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

razoxx

Dragane imas odlican sistem susenja maketa.... ::) ::) ;D ;D ;D

dragan_mig31

Quote from: oddball on 06-11-2007, 17:55:48
mislio sam da si ga zaboravio pošto nisi dugo postovao. meni se te boje čine malo plastične, ali će možda posle prskanja polusjajnim lakom dobiti drugačiji izgled. možda i pri prskanju lakom da ubaciš i kap crne da ga zasenčiš.
a možda je samo do fotoaparata.


ma i ja sam mislio da uradim isto ali strah me da ne uradim neka zezancija i da zeznem celi trud pa da bude sve za dzabe.....prskacu sa MM matt lakom i neznam dali to mogu da mesam sa uljanu boju jer samo uljane imam????

Dada

Sto reche Rale dobra ti ringla za makete :)
Lepo ispade, a zar nije trebalo da bude malko meksi prelaz izmedju farbi ???
Koliko se secam nisu bas tako ostre ivice ???
Keep up the good work 8)

dragan_mig31

evo ga danas je dobio crni untisunglare panel,dielektricne panele,panele oko izduva i topa i stajni trap....




sledeco ide vedering i pronto kao priprema za dekale Smile