F-5 E Tiger II Brazilian air Force Hobby Boss 1-72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima,
jos jedna maketa, doduse zavrsena pre nekih 3 meseca ali nisam imao vremena za fotografisanje.
Dobro poznta F-5 tica od Hobby Boss-a, malko doradjena kako bi vise odgovarala avionima Brazilskog ratnog vazduhoplovstva, korigovan vertikalac, antena iza kabine....oborena zakrilca, dodati detakji iza sedista.....
Boje Gunze, veoma blago prljanje odozgo, jer su paneli ionako preduboki, i malo jace odozdo. I to je to.
Nadam se da ce vam se svideti, ja iskreno volim ovu brazilsku kamuflazu :)
Veliki pozdrav






















Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Lep,. Sve kako treba. Čudi me da nisi radio iranskog.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac




relja

Bravo, odličan, baš kako treba.
Inače, ko nije upoznat sa ovom maketom, HB je "Brazilca" dao bez ovih modifikacija i modernizacija, u šemi je prikazan kao "običan" F-5E. Ja sam pokušavao da nađem fotografiju brazilskog "39" pre modernizacije, nisam uspeo. Tebi je na kraju ispao isto kao na slikama pravog aviona  :super
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

draggan

Odličan  :pilot

A što se tiče HB bez većih prepravki se mogu raditi "Brazilci" nemodernizovani F-5E (22kom. od 4856-4877) i modernizovani F-5EM (20kom. 4856-4867, 4869-4871, 4873-4877) iz druge tranše (ex-USAF nabavljeni 88./89.) a uz dodatak dorsal fina i avioni iz prve tranše (4820-4855).

@ relja

Fotografije i crteže 4839 pre modernizacije imaš u knjizi "Northrop F-5 in Brasil"- Leonardo Casella & Rudnei Dias da Cunha

* Interesantno za 4839 je da je to u FAB prvi avion koji je mogao nositi kontejner za EW CT-51F Caiman

relja

Izvinjavam se Đorđu i svima ostalima za offtopic, ali nekako mi je sada pravo vreme da pokušam da rešim ovu "misteriju" oko Hobby Bossovog Brazilskog F-5E :)

Quote from: draggan on 22-08-2021, 22:47:17
@ relja

Fotografije i crteže 4839 pre modernizacije imaš u knjizi "Northrop F-5 in Brasil"- Leonardo Casella & Rudnei Dias da Cunha

* Interesantno za 4839 je da je to u FAB prvi avion koji je mogao nositi kontejner za EW CT-51F Caiman

Imam prvo, dopunjeno, izdanje te knjige iz 2016. u PDF formatu i nisam našao 4839 (možda nisam dobro gledao, pogledaću opet), ali sad vidim da je 2018. izašlo još jedno, takođe dopunjeno izdanje... da li si na nju mislio?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

draggan

I kod mene je dopunjeno digitalno izdanje iz 2016. (Hvala za info da ima i dopunjeno iz 2018. , potražiću u pdf-u i njega  ;) )

Fotke imaš na st.45. (mala fotka sa Kajmanom), st.50. i st.55. , a profile na st.64. (sa markerima za testiranje ubs-a) i st.68. (sa Kajmanom)

relja

Hvala na odgovoru, samo, na svim tim fotografijama u knjizi "39" već ima ugrađen taj "dorsal fin", nije prikazan kao "fabrički" kako izgleda u sastavnici Hobby Bossa... na to sam mislio pod "modifikacije i modernizacije", a ne na ugradnju novih sistema...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

draggan

Quote from: relja on 23-08-2021, 12:22:41
Hvala na odgovoru, samo, na svim tim fotografijama u knjizi "39" već ima ugrađen taj "dorsal fin", nije prikazan kao "fabrički" kako izgleda u sastavnici Hobby Bossa... na to sam mislio pod "modifikacije i modernizacije", a ne na ugradnju novih sistema...

Ja sam pomislio upravo na ono drugo, izvinjavam se. HB se malo zeznuo što se tiče profila sa sastavnice, nema šanse da se pronađu fotke prve tranše (4820-4855) bez dorsal fin-a pošto su tako došli iz fabrike u Palmdejlu. Eventualno raditi avion iz druge tranše (4856-4877) ili npr. zarotirati brojeve "39" u "63" .

relja

Hvala za info i za ušteđeno vreme, znači fabrički je takav, nisam se toliko udubljivao u temu...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Tomcat

Bas je lep, a uz to i ove retke oznake i sve modifikacije... Svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...