Revell P-47M

Previous topic - Next topic

M@rio

Revelova maketa u razmeri 1/72. Trebalo bi da predstavlja avion kojim je leteo kapetan Witold Lanowski, Boxted rana 1945.
Malo sam preradio (proširio) oplatu oko motora, stanjio mu ''stomak'' i ubacio pilota. Farbano Vallejo bojama, a vedering rađem Revelovim setom. Slike sa mobilnog, nažalost...










To je to za sada. Veliki pozdrav!!!
M@rio

flanker

Lep. A što prepravke na trupu?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

M@rio

Uporedivši sa Tamijin trupom, Revelov je malo ''buckastiji'' u središnjem delu gde ide podves...To možda nije trebalo da uradim ali je meni zasmetalo pa sam malo stanjio tu izbočinu. Ne znam da li sam uspeo da ti objasnim?! Ako budem pronašao slike okačiću pa će se možda bolje videti i razumeti.
M@rio

Jovac

Mnogo je dobar. Trud se više nego isplatio. :cheers :cheers :cheers

Slobo

Odličan :) Rekao si da si koristio Vallejo boje, konkretno me zanima ta boja koja je glavna, ne mogu da ocenim na mom ekranu koja je nijansa u pitanju, jako tamna plava ili...? Ako može broj boje, još bolje  :super

M@rio

Ta boja bi trebala da bude neka nijansa sjajne crne sa ljubičastim sjajem...Ja sam pravio odokativno mix sjajne crne 77660 i USN Sea Blue 71295 u razmeri otprilike 40:60...Znači na mojoj maketi nije crna nego neka tamno plavo ljubičasta. Vidi se razlika na maketi između lopatica propa (koje su farbane u 73602 crnu) i trupa koji farban ovim mojim mix-om. E sad da li treba tako to ne znam ali meni se svidelo pa sam tako i uradio! Ovo sam koristio kao referencu (nadam se da ne kršim neki od zakona kačeći ovu fotku):



Nadam se da je ovo pomoglo.
Veliki pozdrav!
M@rio

Warhawk

Quote from: M@rio on 08-09-2021, 17:41:01
Uporedivši sa Tamijin trupom, Revelov je malo ''buckastiji'' u središnjem delu gde ide podves...

... Što u kombinaciji sa prekraktim stajnim trapom pravi ozbiljan problem ako nešto želimo da okačimo ispod Revell makete.
Sećam se da je neko ovde bio došao na ideju "to se lako kompenzuje tako što mu pokačiš ispod sve moguće od podvesa, pa avion deluje maximalno opterećen",
ali onda recimo centralni odbacivi rezervoar dodiruje tlo i ove dve greške na maketi samo čini još očiglednijim!   :uaaa
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Svaka cast. prelep Thunderbolt.
Jedna od atraktivnijih verzija bojenja i oznaka, odlicno odradjena.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Ovu maketu uglavnom radimo kao nas aparat pa mu retko se i kaci centralni dopunski rezervoar.Meni je revell p47 jako lepa maketa,mane su zanemarljive osim preteranog flesha koji ima od prvih odlivaka.Lepo se Mario izborio svaka cast.Oznaka na krilu bas bila te velicine?High high visibility? :cheers :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx