Revell 1/76 Long Range Desert Group

Previous topic - Next topic

Profa

Davno sam, kao klinac, citao strip o "pustinjskim pacovima" (u politikinom zabavniku, ako se dobro secam). Radilo se o akcijama komandosa koji su delovali u severnoj Africi pod zvanicnim nazivom "Long Range Desert Group".

Revell-ov paketic posvecen ovoj grupi se sastoji od 30cwt Sevroletovog kamiona i klasicnog Willys Jeep-a:


Jedno jutro sam im se malo posvetio, zagledao, poceo da skidam i smirglam delove, spajam 'na suvo'... Onda sam uzeo lepak i nastavio sa preview radnjama... nisam ni primetio kako je napredovalo...  >:D
Nazalost, fino sam se zaneo i zaboravio da slikam  :-[ dok nisam stigao do stadijuma prikazanog na slici:


Sklapanje je islo bez vecih poteskoca, sem sto na par mesta treba malo vise gitovati:
spoj hladnjaka, bocnih panela i izmedju poda i instrument-table na kamionu:

Spoj sanduka na teretnom delu kamiona je imao zazor skoro 1mm (ovo necu skroz zatvarati, ipak su to bila vrata):

Spoj poda i instrument-table na dzipu:


Toliko za sada - bacam se na smirglanje i bojenje donjeg postroja!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

uuu fino fino... jel to jos jedan tvoj kandidat za novembarski Braillescale?  ::) 0:) ;)

milanco

srecan rad video sam taj komplet u kraljevu i bas mi se dopao imam osecaj da cu skoro da kupim nesto i u 1-72 ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Quote from: Sandman on 19-10-2007, 13:41:08
uuu fino fino... jel to jos jedan tvoj kandidat za novembarski Braillescale?  ::) 0:) ;)

Narafski  ;D Video sam da ti imas dileme oko prave nijanse pescane boje kod Morris-a. Mislim da je pravo resenje Light Stone - BS 361 - dobije se neka zuckasto/narandzasta varijanta. Uostalom, videces uskoro na ovim mojim lepotanima malenim  ;)

@ milanco: U kompletu je inace i postolje za vinjetu, tako da moze bas fino da se odradi
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Malisani su sinoc zavrseni... Nazalost, u subotu sam odneo aparat na reklamaciju  >:( i sad nemam cime da ih slikujem   :(
Samim tim ne vredi da objasnjavam sta sam i kako uradio, a propada mi i prijava na Braillescale  :'(

Nema veze, videcete ih cim mi Canon stigne...
U medjuvremenu prilazem par slika od pre 10-ak dana. Makete sada izgledaju mnoooogooo bolje!  ;D

Chevy:

Willys:
Bogu fala što sam Lala! :)