FT-17 RPM 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Dobro jutro svima! :)

U temi http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2669.msg25650#new ste mogli da vidite da sam se zainteresovao za FT-17 tenk u razmeri 1/72 sa kraljevskim oznakama. Uspeo sam da nabavim maketu firme RPM. Maketa ima dosta delova za tako mali tenk. Jedino mi se ne svidja mnogo mekana plastika ali mi je olaksala otvaranje poklopca unutrasnjosti i motora. Zanima me kojom je bojom farbana unutrasnjost tenka?

Kutija makete


Unutrasnjost tenka je bez detalja izgledala veoma prosta tako da sam se odlucio da je doradim koristeci slike FT-17 tenkova iz muzeja i preseke. Napravio sam sediste za vozaca (nesto kao jastuk na podu-verovatno veoma neudobno hehe), poluge za upravljanje i menjanje brzine, brojac ne znam cega sa desne strane, naslon za vozaca od koze. pregradu sa vratima koja komandira tenka odvaja od motora, spremnike municije itd itd.






Napravio sam motor sto sam vernije mogao u razmeri koristeci crteze preseka tenka FT-17. Jos par zicica i to je to.





Sema sa poledjnike kutije. Navodno pise da je taj primerak iz Kragujevca 1940-e godine. Zelena boja je kako kazu H30 ali su mi kolege sa foruma rekle da je ta zelena u stvari neka druga boja? Sta je onda tacno na kraju?

rodeo

 Ja sam radio tu maketu u 1:35. Farbao sam francuskom zelenom 179. Dekal sa brojem 34 je nemacka oznaka naneta u depou nakon zarobljavanja. Ako zelis vozilo u nemackoj sluzbi radi ga tako.

Unutrasnjost si razvalio! Alal ti oko!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Oko? Koje oko? Ispale mi oci od seckanja stirena :D

milanco

super izgleda ceka se veliko finale :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

bravo Djole - tvoje radove zaista obozavam da gledam jer se trudish oko detaljisanja svega pa chak i untrashnjosti!!

super si ovo odradio iako je razmera mala ;)

jedva chekam nastavak! ;)

Aki

odlicno je,svidja mi se kako si unutrasnjost uradio!!!

Eraser

Veoma zanimljiv tenkic jedva cekam kraj.


djnik

Blizi se blizi kraju. Jos prajmer, zelena, weathering i to je to. Unutrasnjost i motor izgledaju odlicno za ovako malu razmeru tj. tenk. Unutrasnje zidove sam obojio belom bojom a potom oker pastelom zaprljao, najvise po coskovima.







SALE

#9
Druze, jel se meni cini ili si gusenice montirao naopcke tj. obrnuto ??? Ne znam dal si to iz nekog razloga namerno uradio ili... ??? Ako nisi,  vracaj to na mesto kako treba  D:) ;D ;)

rodeo

Jes` Djole izvrnuo si gusenice. Nista se ne boj, ravna strana je spolja.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

#11
Ajoj, eto kad se maketari do kasno u noc. Bez problema, greska je ispravljena za manje od minuta :) Eto kako mi vazduhoplovci pravimo tenkove! :) Zahvalujem se kolegama na ispravci ;)



P.S: Primetio sam da se na ovoj slici najbolje do sada vidi unutrasjnost. Mislim da sam je verno odradio.

Goran A.

Djniče Žarkovo ti kliče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SALE

#13
Quote from: djnik on 06-11-2007, 20:43:22
Ajoj, eto kad se maketari do kasno u noc. Bez problema, greska je ispravljena za manje od minuta :) Eto kako mi vazduhoplovci pravimo tenkove! :) Zahvalujem se kolegama na ispravci ;)



P.S: Primetio sam da se na ovoj slici najbolje do sada vidi unutrasjnost. Mislim da sam je verno odradio.



Druze, ne bih da zakeram, ali mislim da ti desna strana nije dobro odradjena. Gusenice na levoj strani tenka su ok smera, dok su ti na desnoj strani u kontra-smeru u odnosu na levu stranu, a tako nije bilo na pravom tenku. Znaci, samo okreni gusenice sa desne strane na pravi smer, da clankovi gaze isto kao na levoj strani. Shvatas vec sta sam hteo da kazem  :) Izvini ako sam dosadan, ali ne mogu da dozvolim da banalne stvari kvare tako dobro uradjenu maketu  ;)

nesha

U bre Sale stvarno zakeras... >:D ;) (..."ljudi da vam ova tabla ne stoji malo nakrivo...")
Salim se, u pravu si, greota da takvi detalji pokvare ovako dobru, okoispadateljnu maketu  :)
Za unutrasnjost/motor kapu skidam... :o